Belediyemizin büyük başarısı

Çorum Belediyesi sporcusu Avrupa Şampiyonasında milli formayı giyecek. Badminton Milli Takımının formasını Çorumlu sporcu terletecek.

6-9 Ocak 2020 tarihleri arasında Ankara’da yapılan U15 Avrupa Şampiyonası seçmelerinde Çorum Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Mehmet Can Töremiş, Samsun – Bafra’da çift erkeklerde şampiyon olarak Milli Takımda yer alma hakkı kazandı.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, 14-16 Şubat 2020 tarihleri arasında Fransa’nın Lievın şehrinde yapılacak olan U15 Avrupa Badminton Şampiyonasında Çorumlu bir sporcunun milli formayı giyecek olmasının kendilerini mutlu ettiğini söyledi. Aşgın, “Çorum Belediyesi olarak Çorum’da sporun gelişmesi ve sporculara daha iyi imkanlar sunmak için çalışıyoruz. 12 branşta yaklaşık 1.000 lisanslı sporcumuzun yer aldığı Çorum Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübümüz kurulduğu günden beri önemli başarılara imza attı. Tüm branşlarda sporcularımız ve idarecilerimiz büyük bir gayretle faaliyetlerini sürdürüyor. Badminton Milli Takımına seçilen Mehmet Can Töremiş’e Avrupa Şampiyonasında üstün başarılar diliyorum. Sporcumuzun bu başarısında emeği olan herkesi tebrik ediyorum” diye konuştu.

10 Ocak 2020
275 kez görüntülendi