Çözüm Merkezi

0 364 333 0 333

Çorum Hava Durumu

Çorum

1°C hafif kar yağışlı

Çözüm Merkezi

0 364 333 0 333

Çorum Hava Durumu

Çorum

1°C hafif kar yağışlı

Haberler

Bahabey Çamlığında istilacı böcekle mücadele başlatıldı

Bahabey Çamlığında istilacı böcekle mücadele başlatıldı

14 Eylül 2022 Çarşamba

Çorum Belediyesi ve Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri, Bahabey Çamlığı’nda istilacı böceklerin kuruttuğu ağaçları temizliyor.

Yapılan incelemeler sonucu Bahabey Çamlığı’nda ağaçların kurumasına sebep olan istilacı bir tür tespit edildiğini belirten Çorum Belediyesi Ziraat Mühendisi Muhammed Ali Avcı, “Çorum’umuzu ağaçlandırmak için, daha yeşil bir şehir haline getirmek için 2019 yılından bugüne 6 bin 200 fidanı toprakla buluşturduk. Bir yandan da mevcut yetişmiş ağaçlarımızın bakımını yapıyoruz. Bahabey Çamlığımızda ağaçların kurumasına sebep olan Çam Kabuğu Böceği tespit ettik. Bu istilacı türün daha fazla ağacı kurutmasını engellemek için kuruyan ağaçları çamlık içerisinden temizliyoruz” dedi. 

Foto Galeri

Bahabey Çamlığında istilacı böcekle mücadele başlatıldı Bahabey Çamlığında istilacı böcekle mücadele başlatıldı Bahabey Çamlığında istilacı böcekle mücadele başlatıldı Bahabey Çamlığında istilacı böcekle mücadele başlatıldı Bahabey Çamlığında istilacı böcekle mücadele başlatıldı Bahabey Çamlığında istilacı böcekle mücadele başlatıldı

Çorum Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü | Tüm Hakları Saklıdır © 2022

أَعُوذُ بِكَلِمَاتِ اللَّهِ التَّامَّةِ مِنْ كُلِّ شَيْطَانٍ وَهَامَّةٍ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّةٍ

"Euzu bi kelimâtillâhi't-tâmmeti min kulli şeytanin ve hammetin ve min külli aynin lammeh."

Hızlı Menü

Duyurular
Etkinlikler
Haberler
Vefat Edenler
Hızlı Menü