Çözüm Merkezi

0 364 333 0 333

Çorum Hava Durumu

Çorum

0°C hafif kar yağışlı

Çözüm Merkezi

0 364 333 0 333

Çorum Hava Durumu

Çorum

0°C hafif kar yağışlı

Haberler

Başkan Aşgın, Japonya’da

Başkan Aşgın, Japonya’da

30 Ocak 2023 Pazartesi

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ile Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) yönetimi arasında imzalanan işbirliği projesi kapsamında Japonya’ya gitti.

Türkiye ve Japonya afetle mücadelede iş birliği yapıyor. Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ile Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) arasında afet ve atık yönetimine ilişkin teknik iş birliği anlaşması kapsamında Türkiye’de farklı bölgelerden seçilen pilot belediyenin katılımlarıyla "Yerel Yönetimlerin Atık Yönetimi ve Kirlilik Kontrolü ve Afet Yönetimi ve Müdahalesi İçin Kapasitesinin Artırılması Projesi" uygulanıyor.

29 Ocak-03 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek olan proje kapsamında Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın da Japonya’ya gitti.  Heyette, Çorum’un yanı sıra Malatya, Tokat, Kırıkkale, Yozgat, Elazığ, Muş ve Gümüşhane belediye başkanları ile AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve TBB Yerel Yönetimlerden Sorumlu Asbaşkanı Lokman Ertürk yer alıyor.

Katı atık yönetimi ve afet yönetimi alanlarında kurumsal kapasitelerinin arttırılması ve kentsel çevrenin iyileştirilmesi amaçlanan proje aynı zamanda Türkiye ve Japonya arasındaki güçlü dayanışma ve iş birliğinin de somut bir örneği olarak görülüyor.

Türk heyeti bir hafta sürecek proje kapsamında; Afet Azaltma ve İnsan Yenileşme Enstitüsü, Deprem Anıt Parkı, Atık Yönetimi Müzesi ve Sıfır Atık Merkezi’nde incelemelerde bulunacak.

Foto Galeri

Başkan Aşgın, Japonya’da

Çorum Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü | Tüm Hakları Saklıdır © 2022

أَعُوذُ بِكَلِمَاتِ اللَّهِ التَّامَّةِ مِنْ كُلِّ شَيْطَانٍ وَهَامَّةٍ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّةٍ

"Euzu bi kelimâtillâhi't-tâmmeti min kulli şeytanin ve hammetin ve min külli aynin lammeh."

Hızlı Menü

Duyurular
Etkinlikler
Haberler
Vefat Edenler
Hızlı Menü