Çözüm Merkezi

0 364 333 0 333

Çorum Hava Durumu

Çorum

15°C açık

Çözüm Merkezi

0 364 333 0 333

Çorum Hava Durumu

Çorum

15°C açık

Haberler

Başkan Külcü’den Devane Müjdesi…

Başkan Külcü’den Devane Müjdesi…

11 Mart 2010 Perşembe

Burada bir konuşma yapan Başkan Külcü, kentsel dönüşüm yapılacak alanda mülk bedelleri ile ilgili sorunlar yaşandığını ancak son yapılan değişikliğin rahatlamaya neden olacağını söyledi.
Yaptıkları değişiklikle mülk bedellerinin hesaplanmasına 2009-2010 yıllarının enflasyon farklarının da eklendiğini ve yeniden bir değerleme çalışması yapıldığını dile getiren Başkan Külcü, “Toplu Konut İdaresi ile 1 yıldır yaptığımız görüşmeler neticesinde bugün müspet sonuçlar elde ettik.


Toplu Konut İdaresi ile mahalli idareler seçimlerinden bu yana dar gelirli vatandaşların yaşanabilir konutlar elde etmesi için yaptığımız görüşmelerde konutların bedeli, enkaz ve gayrimenkul bedelleri ile ilgili yeni bir çalışma yapıyoruz. Arasta, Farabi ve Devane`de yapılması planlanan kentsel dönüşüm projesinde önemli bir gelişme oldu. Öncelikle şunu belirtmeliyim, bir yerde yaşanan aksaklık başka yerde yapılacak çalışmalara engel değildir.

Biz vatandaşlar ile TOKİ arasında anlaşmaları hızlandırmak için çalışmalarımızı Sayın Başbakanımız Recep Tayip Erdoğan`a götürdük. Başbakanımıza TOKİ`nin Devane`de ki yapılacak evlerin ve iş yerlerinin satış bedelinin yüksek olduğunu ve bu bedellerin indirilmesi gerektiğini ilettik. Başbakanımızda Devane`de yapılacak konutların satışında yüzde 30 indirime gidilmesini imzalayarak, Devane`de oturan ve konut sahibi olmak isteyen dar gelirli vatandaşlarımıza da önemli bir müjde vermiştir. Biz Kentsel Dönüşüm Projesi`nde vatandaşlarımızın kendi imkanlarıyla bayındırlık sürecini yapamayacakları yerlerde yaptırıyoruz.


Bu bölgede yeni yaptırılacak konut ve dükkanlarda mülkiyet sahiplerine kaç liraya satıyorsa, belirlenen fiyatta yüzde 30 indirime gidilerek, konutlar için 180 ay da ticari yapılar için de 84 ayda bedellerinin ödenmesi kaydıyla satışa sunulacak. Örneğin, önceden bir dairenin fiyatı 100 bin lira ise şimdi 70 bin lira olarak satılacak. Refah seviyesi dar olan insanlarımızı, dostlarımızı, kardeşlerimizi daha yaşanılabilir ve modern konut sahibi yapmak adına, Başbakanımızın da desteğini almak bizleri heyecanlandırmıştır. Başbakanımız, TOKİ ile ilgili hiçbir bölgede olmayan ve görülmeyen bir rakama imza atmıştır”; şeklinde konuştu.


Çorum Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü | Tüm Hakları Saklıdır © 2022

أَعُوذُ بِكَلِمَاتِ اللَّهِ التَّامَّةِ مِنْ كُلِّ شَيْطَانٍ وَهَامَّةٍ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّةٍ

"Euzu bi kelimâtillâhi't-tâmmeti min kulli şeytanin ve hammetin ve min külli aynin lammeh."

Hızlı Menü

Duyurular
Etkinlikler
Haberler
Vefat Edenler
Hızlı Menü