Çözüm Merkezi

0 364 333 0 333

Çorum Hava Durumu

Çorum

14°C açık

Çözüm Merkezi

0 364 333 0 333

Çorum Hava Durumu

Çorum

14°C açık

Haberler

Bedesten ve Yeraltı Otoparkı Yıl Sonunda Tamamlanacak

Bedesten ve Yeraltı Otoparkı Yıl Sonunda Tamamlanacak

18 Ağustos 2022 Perşembe

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ın seçim taahhütleri arasında yer alan bedesten ve yeraltı otoparkı inşaatında çalışmalar büyük bir hızla devam ediyor. İnşaat alanında incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, çalışmaların yılsonunda tamamlanmasını hedeflediklerini açıkladı.

Recep Tayyip Erdoğan Caddesi üzerinde 12 bin 500 m2 alan üzerine inşa edilen bedesten ve yeraltı otoparkı inşaatının yüzde 56’lık kısmı tamamlandı. Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, bedesten projesi içerisinde yer alan 2 katlı, 221 araçlık yeraltı otoparkının bölgedeki otopark ihtiyacı önemli ölçüde cevap vereceğini söyledi.

Bedesten ve yeraltı otoparkı inşaatının hızla devam ettiğini dile getiren Başkan Aşgın “4 bin 500 m2 zemin alanı ve 12.500 m2 toplam inşat alanı ile dev bir hizmetimizi hemşehrilerimize kazandıracak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İnşaatımız yüzde 56 oranında tamamlandı. Bedesten ve yeraltı otoparkı ile birlikte Gazi Caddesi ve Recep Tayyip Erdoğan Caddesi’nde otopark eksikliği de önemli ölçüde giderilmiş olacak. Proje ile 211 araçlık 2 katlı yeraltı otoparkını hizmete sunmuş olacağız” dedi.  

Bedestenin taş yapısı ile tarihi görünüme sahip olacağını ifade eden Başkan Aşgın, “İçerisinde 25 adet işyeri olacak. Ön ve yan kısmında orta büyüklükteki meydanlarıyla birlikte şehrimize kazandırmış olacağız. Bedesten ve 211 araçlık otoparkı inşallah yılsonu itibariyle açılışını gerçekleştireceğiz. Hemşehrilerimize hayırlı olsun” diye konuştu. 

Foto Galeri

Bedesten ve Yeraltı Otoparkı Yıl Sonunda Tamamlanacak Bedesten ve Yeraltı Otoparkı Yıl Sonunda Tamamlanacak Bedesten ve Yeraltı Otoparkı Yıl Sonunda Tamamlanacak Bedesten ve Yeraltı Otoparkı Yıl Sonunda Tamamlanacak Bedesten ve Yeraltı Otoparkı Yıl Sonunda Tamamlanacak Bedesten ve Yeraltı Otoparkı Yıl Sonunda Tamamlanacak Bedesten ve Yeraltı Otoparkı Yıl Sonunda Tamamlanacak Bedesten ve Yeraltı Otoparkı Yıl Sonunda Tamamlanacak

Çorum Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü | Tüm Hakları Saklıdır © 2022

أَعُوذُ بِكَلِمَاتِ اللَّهِ التَّامَّةِ مِنْ كُلِّ شَيْطَانٍ وَهَامَّةٍ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّةٍ

"Euzu bi kelimâtillâhi't-tâmmeti min kulli şeytanin ve hammetin ve min külli aynin lammeh."

Hızlı Menü

Duyurular
Etkinlikler
Haberler
Vefat Edenler
Hızlı Menü