Çözüm Merkezi

0 364 333 0 333

Çorum Hava Durumu

Çorum

8°C kapalı

Çözüm Merkezi

0 364 333 0 333

Çorum Hava Durumu

Çorum

8°C kapalı

Haberler

Belediye’den içme suyuna 400 Milyon TL’lik yatırım

Belediye’den içme suyuna 400 Milyon TL’lik yatırım

12 Kasım 2022 Cumartesi

Çorum Belediyesi, özellikle içme suyuna yönelik önemli yatırımlar yaparken bir yandan da mevcut içmesuyu hatlarını yeniliyor. Belediye, son 3 yılda yaklaşık 190 bin metre altyapı çalışması gerçekleştirdi.


Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, içme suyuna yönelik yaptıkları yatırımlarla köklü çözümler ürettiklerini ifade ederek “
Hemşehrilerimizin kullanacağı temiz içme suyundan kullanma suyundan atık su arıtmaya kadar belediyemiz tarafından gerçekleştirilen ve projelendirdiğimiz çalışmalarla hayati öneme sahip içme suyu problemini çözmüş olacağız. Kararlılıkla bu yatırımlarımızı devam ettiriyoruz.” dedi.

 

Koçhisar İsale Hattı başta olmak üzere çok sayıda içme suyu kuyusu açtıklarını, atık su ve kanalizasyon gibi altyapı yatırımlarında da önemli çalışmalar yaptıklarını hatırlatan Başkan Aşgın, içme suyunda yaşanan kayıp kaçak çalışmalarında da gece gündüz demeden çalıştıklarını belirtti. Başkan Aşgın, “İçme suyu şebekelerimizde meydana gelen kayıp kaçaklarla ilgili çalışmalarımızı arkadaşlarımız büyük bir kararlılıkla sürdürüyor. Su kaynaklarımızın boşa akmasına müsaade etmiyoruz. Kayıp kaçağın olduğu alanları tespit ediyor, anında müdahale ediyoruz. Yaptığımız bu çalışmalarla milyonlarca m3 suyun boşa akıp gitmesini önledik. Eskiyen boruları yenileriyle değiştirerek içme suyu hatlarımızı yeniledik.” dedi. 

 

OSB besleme hattı bakıma alınacak

 

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, altyapı yenileme ve bakım-onarım çalışmaları kapsamında Organize Sanayi Arıtma Tesisinden, şehrin büyük bir bölümüne içme suyu sağlayan ana besleme hattının bakıma alınacağını söyledi.

 

Başkan Aşgın, 15 Kasım Salı günü yapılacak çalışmanın da içme suyu hatları için çok önemli olduğunun altını çizerek “Ekiplerimiz Ulukavak, Gülabibey, Buharaevler, Karakeçili, Kunduzhan, Çöplü, Çepni, Akkent, Yavruturna, Yeniyol ve Kale Mahallesini etkileyecek bu büyük çalışmayı inşallah en kısa sürede gerçekleştirip aynı gün şebekeye suyu verecekler. Hemşehrilerimizi mağdur etmeden bu önemli çalışmayı da gerçekleştireceğiz.” diye konuştu.

 

Başkan Aşgın, kayıp kaçak ve altyapı yenileme çalışmalarına kararlılıkla devam edeceklerini belirterek bu çalışmalar esnasında Çorum halkının gösterdiği anlayışa da teşekkür etti.

Foto Galeri

Belediye’den içme suyuna 400 Milyon TL’lik yatırım Belediye’den içme suyuna 400 Milyon TL’lik yatırım Belediye’den içme suyuna 400 Milyon TL’lik yatırım Belediye’den içme suyuna 400 Milyon TL’lik yatırım Belediye’den içme suyuna 400 Milyon TL’lik yatırım

Çorum Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü | Tüm Hakları Saklıdır © 2022

أَعُوذُ بِكَلِمَاتِ اللَّهِ التَّامَّةِ مِنْ كُلِّ شَيْطَانٍ وَهَامَّةٍ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّةٍ

"Euzu bi kelimâtillâhi't-tâmmeti min kulli şeytanin ve hammetin ve min külli aynin lammeh."

Hızlı Menü

Duyurular
Etkinlikler
Haberler
Vefat Edenler
Hızlı Menü