Çözüm Merkezi

0 364 333 0 333

Çorum Hava Durumu

Çorum

14°C açık

Çözüm Merkezi

0 364 333 0 333

Çorum Hava Durumu

Çorum

14°C açık

Haberler

Belediye yol ve yeşil alan işaretli yerleri kamulaştırıyor ve yıkıyor

Belediye yol ve yeşil alan işaretli yerleri kamulaştırıyor ve yıkıyor

25 Ağustos 2022 Perşembe

Çorum Belediyesi, şehir içi ulaşımını rahatlatacak yeni yol ve şehrin nefes alacağı yeni yeşil alanlar oluşturmak için kamulaştırma çalışmalarına devam ediyor. Satın alınan ve kamulaştırılan binalar, belediye ekipleri tarafından yıkılıyor.

 

Son 3 yıl içerisinde toplamda kamulaştırılan 167 yapının yıkımı gerçekleştirildi. Bu alanlar şehre yol, yeşil alan ve park alanı olarak kazandırıldı.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, şehir içi trafiğini rahatlatmaya yönelik önemli çalışmalar yaptıklarını, bu çalışmalardan birinin de yeni açtıkları yol güzergâhlarında kalan yapıların kamulaştırılması ve sonrasında da yıkılması olduğunu ifade ederek “Şehrimizi gelişmiş yol ağlarıyla örmek, yeşil alanlarını artırmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Ulukavak Mahallesi Çamdeğirmeni 10. Sokak’ta bulunan yapıyı kamulaştırarak yıkımını gerçekleştirdik. Yıkımın ardından burada yol genişletme çalışmalarımız başlayacak. Yine Gülabibey Mahallesi Kapaklı 31. Sokak’ta bulunan ve yeşil alan işaretli taşınmazı kamulaştırarak yıkımını gerçekleştirdik. Çorum için yılmadan, yorulmadan ilk günkü aşkla çalışmaya devam ediyoruz” dedi. 

Foto Galeri

Belediye yol ve yeşil alan işaretli yerleri kamulaştırıyor ve yıkıyor Belediye yol ve yeşil alan işaretli yerleri kamulaştırıyor ve yıkıyor Belediye yol ve yeşil alan işaretli yerleri kamulaştırıyor ve yıkıyor

Çorum Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü | Tüm Hakları Saklıdır © 2022

أَعُوذُ بِكَلِمَاتِ اللَّهِ التَّامَّةِ مِنْ كُلِّ شَيْطَانٍ وَهَامَّةٍ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّةٍ

"Euzu bi kelimâtillâhi't-tâmmeti min kulli şeytanin ve hammetin ve min külli aynin lammeh."

Hızlı Menü

Duyurular
Etkinlikler
Haberler
Vefat Edenler
Hızlı Menü