Çözüm Merkezi

0 364 333 0 333

Çorum Hava Durumu

Çorum

1°C hafif kar yağışlı

Çözüm Merkezi

0 364 333 0 333

Çorum Hava Durumu

Çorum

1°C hafif kar yağışlı

Haberler

Belediyenin  Mimarsinan’da başlattığı proje, mahalle sakinlerine kazandıracak

Belediyenin Mimarsinan’da başlattığı proje, mahalle sakinlerine kazandıracak

30 Ocak 2023 Pazartesi

Mimar Sinan Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi, mülke sahiplerine önemli ekonomik katkı sağlayacak.

 

Çorum Belediyesi’nin Mimar Sinan Mahallesi’nde 42 hektarlık alanı kapsayan revizyonimar planı düzenlemesi ile 2 bin 165 hanede yaşayan 7 bin 170 kişiyi ilgilendiren kentsel dönüşüm projesinin startı verildi. Depreme riski taşıyan binaların yenilenmesini amacıyla yapılan imar planı değişikliği, mülk sahiplerine önemli ekonomik katkı sağlayacak.

Mimar Sinan Mahallesi’nde kentsel dönüşümün önünü açmak için çalışma başlatan Çorum Belediyesi revizyon imar planı düzenlemesine gitmişti. 42 hektarlık alanda yapılan revizyonimar planı düzenlemesi, Belediye Meclisi’nin Ocak ayı toplantısında görüşülerek oy birliği ile kabul edilmişti. Yapılan imar düzenleme ile 5 kat yapılaşma iznini 8 kata çıkarıldı. Böylelikle arsa değerleri de artmış oldu. Kentsel dönüşümün sağlanması durumunda bugünkü mevcut konutların değeri daha da artacak. Belediyenin yaptığı revizyon imar planı ile 2 bin 165 hanede yaklaşık 1 Milyar TL’nin üzerinde katkı sağlanmış olacak.

Foto Galeri

Belediyenin  Mimarsinan’da başlattığı proje, mahalle sakinlerine kazandıracak Belediyenin  Mimarsinan’da başlattığı proje, mahalle sakinlerine kazandıracak Belediyenin  Mimarsinan’da başlattığı proje, mahalle sakinlerine kazandıracak Belediyenin  Mimarsinan’da başlattığı proje, mahalle sakinlerine kazandıracak

Çorum Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü | Tüm Hakları Saklıdır © 2022

أَعُوذُ بِكَلِمَاتِ اللَّهِ التَّامَّةِ مِنْ كُلِّ شَيْطَانٍ وَهَامَّةٍ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّةٍ

"Euzu bi kelimâtillâhi't-tâmmeti min kulli şeytanin ve hammetin ve min külli aynin lammeh."

Hızlı Menü

Duyurular
Etkinlikler
Haberler
Vefat Edenler
Hızlı Menü