Çözüm Merkezi

0 364 333 0 333

Çorum Hava Durumu

Çorum

17°C açık

Çözüm Merkezi

0 364 333 0 333

Çorum Hava Durumu

Çorum

17°C açık

Haberler

“Güreş eğitim merkezi hayırlı olsun”

“Güreş eğitim merkezi hayırlı olsun”

1 Eylül 2022 Perşembe

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, tam donanımlı Güreş Eğitim Merkezi’nin ihalesinin yapıldığı müjdesini verdi. Aşgın, yiğidin harman olduğu Çorum’a Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın katkılarıyla 66 yatak kapasiteli ve tam donanımlı bir Güreş Eğitim Merkezi’nin ihalesini yaptıklarını, en kısa sürede merkezin Çorumlu güreşçilerin hizmetinde olacağını ifade etti.

 

Çorum’un güreşle anılan bir il olduğunu, olimpiyat, dünya, Avrupa ve Türkiye Şampiyonları arasında çok sayıda Çorumlu güreşçi olduğunu vurgulayan Başkan Aşgın, “Şehrimizde güreş camiamızın büyük bir eksikliği olan güreş eğitim merkezimizi kazandırıyoruz. 6 dönüm alana inşa edilecek merkezde hizmet binası, ofisler, 66 yatak kapasiteli 22 konaklama odası, spor salonu, 150 kişilik seyirci imkânı, etüd ve dinlenme odaları, ıslak hacimler, sığınak, yemekhane ve çamaşır haneden oluşacak muazzam bir tesis olacak.” dedi.

 

Göreve geldikleri günden beri sporun ve sporcunun yanlarında olduklarını belirten Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Mahalle Spor Tesisleri, Semt Sahaları, Yarı Olimpik Yüzme Havuzları, Portatif Yüzme Havuzları ve Nizami Sentetik sahaları Çorum halkının hizmetine sunduklarını ifade eden Aşgın, “Çorum’u spor kenti haline getirmemizde bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, Valimiz Mustafa Çiftçi’ye, Milletvekillerimize, İl ve İlçe Teşkilatlarımıza ve tüm mesai arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

Spor Toto’dan 45 Milyon’luk destek

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, ihale bedeli 51 Milyon 650 Bin TL olan projeye Spor Toto Teşkilat Başkanlığı’nın 45 Milyon TL destek sağladığını vurguladı.

 

Aşgın, 480 günde tamamlanması öngörülen Güreş Eğitim Merkezi’nin Çorum’a ve güreş camiasına hayırlı olması temennisinde bulundu.

Foto Galeri

“Güreş eğitim merkezi hayırlı olsun” “Güreş eğitim merkezi hayırlı olsun” “Güreş eğitim merkezi hayırlı olsun” “Güreş eğitim merkezi hayırlı olsun” “Güreş eğitim merkezi hayırlı olsun” “Güreş eğitim merkezi hayırlı olsun” “Güreş eğitim merkezi hayırlı olsun”

Çorum Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü | Tüm Hakları Saklıdır © 2022

أَعُوذُ بِكَلِمَاتِ اللَّهِ التَّامَّةِ مِنْ كُلِّ شَيْطَانٍ وَهَامَّةٍ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّةٍ

"Euzu bi kelimâtillâhi't-tâmmeti min kulli şeytanin ve hammetin ve min külli aynin lammeh."

Hızlı Menü

Duyurular
Etkinlikler
Haberler
Vefat Edenler
Hızlı Menü