Çözüm Merkezi

0 364 333 0 333

Çorum Hava Durumu

Çorum

12°C parçalı az bulutlu

Çözüm Merkezi

0 364 333 0 333

Çorum Hava Durumu

Çorum

12°C parçalı az bulutlu

Haberler

Her mahalleye mobil atık getirme merkezi

Her mahalleye mobil atık getirme merkezi

15 Eylül 2022 Perşembe

Çorum Belediyesi çevrenin korunması, atıkların daha düzenli ve ekonomik olarak toplanması için Buhara Kültür Merkezi ve Kadeş Barış Meydanında bulunan mobil atık getirme merkezlerimizi şehrimizin tüm mahallelerine yaygınlaştırıyor. 20 adet mobil atık getirme merkezimizin alım ihalesini 05.09.2022 tarihinde gerçekleştirildi.

 

Mahallelere kısa süre içerisinde konulması planlanan mobil atık getirme merkezlerine vatandaşlar evlerden kaynaklı kağıt, cam, plastik, metal, küçük abatlardaki elektrikli ve elektronik eşya, bitkisel atık yağ, atık pil ve atık ilaçlarını getirebilecekler.

 

Sıfır atık üzerine eğitim merkezi olarak kullanılan 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’ni 2021 yılında hizmete açtıklarını ifade eden Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Belediyemizin sıfır atık çalışmaları çerçevesinde çevre kirliliğini önlemek ve geri dönüşümü mümkün atıkları ekonomiye yeniden kazandırmak adına 13 farklı atığı topluyoruz. Kağıt ve kartonlar, plastik, metaller, camlar, ahşaplar, tekstil, elektronik ekipmanlar, kurşunlu piller, flüoresan ve cıva içeren atıklar, akümülatörler, atık ilaçlar, bitkisel atık yağlar ve ömrünü tamamlamış lastikler atık merkezine kabul ediliyor. Hemşehrilerimiz evlerden kaynaklı bu atıkları merkeze kendileri getiriyor. Getirilen atıkları toplayarak lisanslı firmalara ulaştırıyoruz. Böylelikle organik atıklar dışındaki evsel atıklar doğaya atılmadan geri dönüşüme ve ülke ekonomisine kazandırılmış oluyor” diye konuştu.

Foto Galeri

Her mahalleye mobil atık getirme merkezi Her mahalleye mobil atık getirme merkezi

2023 © Çorum Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü

Hızlı Menü

Duyurular
Etkinlikler
Haberler
Vefat Edenler
Hızlı Menü