Çözüm Merkezi

0 364 333 0 333

Çorum Hava Durumu

Çorum

0°C kapalı

Çözüm Merkezi

0 364 333 0 333

Çorum Hava Durumu

Çorum

0°C kapalı

Haberler

Türkiye’ye örnek bir gençlik merkezi geliyor

Türkiye’ye örnek bir gençlik merkezi geliyor

17 Ocak 2023 Salı

Türkiye’ye örnek bir gençlik merkezi geliyor

Çorum Belediyesi,Türkiye’ye örnek olacak bir tesisi daha Çorum’a kazandırıyor. Belediye Başkanı Dr. Hali İbrahim Aşgın, 90 öğrenci kapasiteli Yatılı Gençlik Merkezi’nin yakında ihaleye çıkacağını açıkladı. Başkan Aşgın, bu yıl bitirilmesi hedeflenen gençlik merkezinde, başarılı öğrencilerin yetişmesi konusunda tüm imkânlarıseferber edeceklerini söyledi.

 

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Çorum’da akademik başarısı yüksek olan öğrencilerin yatılı olarak eğitim görecekleri gençlik merkezinin yapımına yakın zamanda başlayacaklarının müjdesini verdi. GülabibeyMahallesi’ndeyapılacak tesisin Türkiye’ye örnek olacağını belirten Başkan Aşgın “Şuan bizim çok sayıda Gençlik Merkezimiz var. Bunlara ilave olarak bir tane de yatılı Gençlik Merkezi yapıyoruz.Yatılı Gençlik Merkezi'nin hedefi, Çorum’da akademik başarısı en yüksek olan öğrencilere eğitim vermek.” dedi.

 

LGS puan sıralamasına göre alınacak

90 öğrenci kapasiteli olacak gençlik merkezine öğrenci kayıtlarının puan sıralamasına göre yapılacağını açıklayan Başkan Aşgın “LGS giriş sınavında aldığı puana göre en yüksekten başlayarak müracaat eden öğrencilerimizin kayıtlarını gençlik merkezimize yapacağız” dedi.

 

Her türlü imkân belediye tarafından sağlanacak

Öğrencilerin yemek, barınma ve okul servisi hizmetlerinin tamamen Çorum Belediyesi tarafından karşılanacağını ifade eden Başkan Aşgın “Akademik anlamda da Çorum'un en iyi öğretmenleri ders verecek. Öğrencilerimizin özel dershanelere gitmelerine gerek kalmayacak. Ayrıca, İngilizce ve Arapça olmak üzere az iki yabancı dil öğreteceğiz. Gençlerimiz, dört yılsonundamükemmel derecede yabancı dil eğitimi almış olacaklar. Gençlerimiz burada gerek akademik, gerekse manevi eğitimlerle en iyi şekilde yetişmiş olarak Türkiye'nin en iyi okullarına gidecekler. Bunun için Çorum Belediyesi olarak elimizden geleni yapacağız.” dedi.

 

Yılsonunda bitirilmesi hedefleniyor

Yatılı Gençlik Merkezi’nin ihale aşamasına geldiğini belirten Başkan Aşgın “İnşallah bu yılsonu itibariyle tamamlamayı hedefliyoruz” dedi.

Foto Galeri

Türkiye’ye örnek bir gençlik merkezi geliyor Türkiye’ye örnek bir gençlik merkezi geliyor

Çorum Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü | Tüm Hakları Saklıdır © 2022

أَعُوذُ بِكَلِمَاتِ اللَّهِ التَّامَّةِ مِنْ كُلِّ شَيْطَانٍ وَهَامَّةٍ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّةٍ

"Euzu bi kelimâtillâhi't-tâmmeti min kulli şeytanin ve hammetin ve min külli aynin lammeh."

Hızlı Menü

Duyurular
Etkinlikler
Haberler
Vefat Edenler
Hızlı Menü