Sporun gelişmesi için büyük adımlar atıyoruz

Çorum Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu yönetimi, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’ye teşekkür ziyaretinde bulundu.

Çorum Belediyesi`nin amatör spora verdiği destekleri nedeniyle Başkan Külcü`ye teşekkür eden ASKF Başkanı Sefer Kurtaran, Belediye tarafından Çorum`a yapılan spor yatırımlarının takdire şayan olduğunu vurguladı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, spor camiası ile birlikte güzel hizmetlere imza attıklarını belirtti. Amatör kulüplere malzeme yardımı esnasında Mimar Sinan Semt Sahası’nın aydınlatılması için söz verdiklerini dile getiren Külcü, semt sahasının aydınlatıldığını söyledi. 2009 yılından beri sporun sürekli destekçisi olmaya, sporcunun her zaman yanında olmaya ve sporcuları teşvik etmeye gayret ettiklerinin altını çizen Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, “Çorum Belediyesi olarak, profesyonel sporu destekliyoruz. Ama bizim için asıl olan amatör sporla ilgilenmek, amatör sporu desteklemektir. Gerek orada spor yapmaya gelen çocukların bilinçlendirilmesi, teşvik edilmesi, gerekse onların ihtiyaç duydukları spor alanlarının tesis edilmesi bizim için önceliklidir. Sporun gelişmesi için büyük adımlar atıyoruz. Şehrimizin dört bir yanında yaptığımız parklarımızı spor yapılacak alanlar haline getirme konusunda önemli mesafeler kat ettik.”; dedi.

Çorum`u spor kenti haline getireceğiz

5 tane spor salonu yaptıklarını 2 tane spor salonunun da projelerinin çizildiğini dile getiren Başkan Külcü, “Şehir stadımızın şehir dışına taşınmasıyla ilgili çalışmamız çevre yolunda kenarında devam ediyor. Belediyespor tesisleri inşaatı hızla ilerliyor.Yıllardır kullandığımız, ısıtmasından soğutmasına, seslendirmesinden aydınlatmasına her şeyi problem haline gelen spor salonumuzun yenilenmesi için önemli bir çalışma yapıyoruz. Çorum’a özgü hazırladığımız 3.500 kişilik spor salonumuzun ihalesini 15-20 gün içerisinde gerçekleştireceğiz. Yaptığımız çalışmalarla Çorum’u spor kenti haline getirmeyi arzuluyoruz. Buradan çok sayıda sporla uğraşan evladımız çıksın. İnsanlar sporu hayatlarının bir parçası haline getirsinler. Çorum`da çeşitli turnuvalar düzenlensin, Çorum bu işin hakkını veriyor densin. Yaptığımız çalışmalarla tesisleşmesini büyük oranda tamamlayan şehrimiz halada bu yönde ilerlemektedir.Bizim bu çalışmaları yaparken en büyük destekçimiz, önümüzü, ufkumuzu açan, bize yeni fikirler veren sizlerin varlığıdır.”dedi.

Kurtaran: Sporcuların duaları sizinle

Çorum Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Sefer Kurtaran da yaptığı Çorum Belediyesi`nin amatör spor kulüplerine yaptığı yardımların Çorum`da sporun önünü açtığını ve sporcuları büyük moral verdiğini söyledi.

Belediye tarafından yapılan malzeme yardımı, ulaşım yardımı gibi birçok desteği yanında hisseden genç sporcuların Başkan Külcü`ye dua ettiğini söyleyen Kurtaran “Genç sporcularımızın duaları sizinle olacaktır. 1 No`lu sahada takımlar çok sıkışık bir şekilde çalışma yapıyordu. Çorum Belediyesi tarafından Mimar Sinan Semt Sahası’nın aydınlatılması ile bu sahamızı daha fonksiyonel olarak kullanmaya başladık.”; diye konuştu.

Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül’ün de hazır bulunduğu ziyarette ASKF yöneticileri Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’ye amatör spora verdiği desteklerden dolayı çiçek takdim etti.

09 Şubat 2017
175 kez görüntülendi