Binicilik Tesisi ikinci kez ihaleye çıkıyor

Çorum Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ve binicilik sporunda Türkiye’nin sayılı tesislerinden birisi olan Binicilik Tesisi 8 Ekim’de ikinci kez kira ihalesine çıkıyor.

Hemşehrilerimizin hizmetine önemli tesisi daha sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz diyen Belediye Başkanı Zeki Gül, “Ata sporumuz olan biniciliğin yeni nesillere aktarılması amacıyla yaptığımız binicilik tesisini tamamladık. Tesisin hizmete açılması için kira ihalesine çıkıyoruz. Binicilik sporunun yaygınlaştırılması noktasında uzun yıllar hizmet verecek önemli bir tesisi şehrimize kazandırdık” dedi.

Toplumun her kesimine hitap ediyor

Belediye Başkanı Zeki Gül, “Binicilik Tesisi ile yavrularımız at biniciliğini öğrenirken aynı zamanda da hayvan sevgisini yoğun olarak yaşayacaklar. Binicilik Tesislerimizden fiziksel ve zihinsel sorunu olan kardeşlerimiz, dezavantajlı gruplarımız da faydalanacaklar. Bir anlamda toplumun tüm kesimlerine sosyal hizmet verecek olan bir tesis olacak” dedi.

Başkan Gül, “Binicilik Tesisimizin özel sektör eliyle profesyonel işletilmesi için kira ihalesine çıktık. 80 dönümlük devasa alan üzerine inşa ettiğimiz Binicilik Tesisinde 3 bin 150 metrekare kapalı manej alanı, binicilik eğitim alanı, 4 bin 600 metrekare açık manej alanı, 1650 metrekare Ahır, 21 metrekarelik 25 adet box, veteriner hekim odaları, otlaklar, seyis odaları, karantina odası, depo, samanlık, at yıkama odaları, teknik donatılar, cafe, mescit, çok amaçlı salon, teras ve ofislerin bulunmaktadır burada her yaştan vatandaşımızın özellikle hafta sonlarını aileleriyle birlikte hoş vakit geçirmelerini sağlamayı amaçlıyoruz. Tesislerimiz hemşehrilerimiz için hem eğlence, hem sağlık, hem eğitim mekânı olacak. Şehrimize ve hemşehrilerimize hayırlı olsun” dedi.

05 Ekim 2018
1.056 kez görüntülendi