Yaz spor okullarında dersler 24 Haziran’da başlıyor

Yaz tatiline giren çocukları tatil kültür, sanat ve spor aktiviteleriyle buluşturmayı hedefleyen Belediyemizin, yaz kursları başlattı. Belediyemiz, kurslarla birlikte 24 branşta kursun açılacağı yaz spor okulu açıyor. Çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimine katkı sağlama hedefiyle açılacak olan yaz spor okulunda dersler 24 Haziran’da başlıyor

Belediyemizin Gençlik Merkezleri ve Spor İşleri Müdürlüğü bünyesinde açılacak olan yaz spor okulları ile gençlerin tatillerini daha verimli geçirmelerini sağlamayı amaçladıklarını söyleyen Belediye Başkan Vekilimiz İsmail Yağbat, yaz spor okullarına tüm gençleri davet etti.

Başkan Vekilimiz Yağbat, “Çocuklarımızın, gençlerimizin bedensel ve ruhsal gelişimi için spor önemli bir unsur. Yavrularımızı bu yaşlarda sporla hemhal edersek gelecek nesillerin daha sağlıklı nesiller olmasını sağlayabiliriz. Yaz tatilinde çocukların ilgi ve yeteneklerine uygun bulduğu spor branşlarında kurslar açıyoruz. Bu yıl açacağımız yaz spor okulunda satranç, buz pateni, yüzme, dart, atletizm, fitness, eğitsel oyunlar, halk oyunları, bocce, badminton, futsal, futbol, bowling, voleybol, hentbol, basketbol, masa tenisi, taekwondo, judo, karete, jimnastik, güreş, boks, voleybol gibi 24 farklı branşı yaz spor okullarında gençlerimizle buluşturacağız. 2 Temmuz’da da düzenleyeceğimiz spor şöleni ile yaz okullarını başlatacağız.” dedi.

Çorum Belediyesi Yaz Spor Okullarında dersler 24 Haziranda başlayacak.

21 Haziran 2019
1.159 kez görüntülendi