Festival’de Ozanlar Geçidi…

Şölene Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, Turan Candan, DSP Merkez İlçe Başkanı Hacı Odabaş ve çok sayıda vatandaş katıldı.


Programın açış konuşmasını yapan Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, önceki gece Semah ve Devran`ın aynı sahneyi paylaştığını belirterek, Çorum`un adının bundan sonra Çorum olayları ile değil, birlik ve beraberlikle anılacağını ifade etti. Gül, “insanları bölmek ve parçalamak isteyenlerin bulunmasına rağmen Çorum kardeşlik ve muhabbetle anılacak”; dedi.Yapılan konuşmanın ardından aşıklar sahneye çıkarak atıştı.


Şölende daha sonra sahne alan ünlü sanatçı Aşık Gülabi sevilen şarkılarını seslendirdi.Bu toprağın parçası olmaktan gurur duyduğunu anlatan Aşık Gülabi, insanların oluşturduğu birlik ve beraberliğin bozulmaması gerektiğini ifade etti.

Alevisi-Sünnisi değil, insanın sevilmesi gerektiğini kaydeden Aşık Gülabi, “ikilikler bitmeli. Birlik beraberliği sona eren ülkeler yok olup gidiyor, bölünüyor. Büyük balık küçük balığı yutar ve biz yutulmamak için birliğimizi bozmamalıyız. Hacı Bektaş Veli`nin dediği gibi 72 millete bir gözle bakmalıyız”; dedi.


Çok sayıda vatandaşlar Aşık Gülabi`yi izleyebilmek için Aşık Mahzuni Şerif Parkı`na geldi. Gülabi burada vatandaşların büyük ilgisiyle karşılaştı. Aşık Gülabi daha sonra seslendirdiği parçalar ile mest etti. Program sonunda Ozanlara katılımlarından dolayı teşekkür plaket verildi.


12 Temmuz 2010
266 kez görüntülendi