Çorum Belediyesi’nde Sünnet Coşkusu…

Çorum Belediyesi, her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiği Sünnet ve Dayanışmı Şöleni bu yıl da coşkulu geçti. Öykü-Berk ikilisinin konseri ile renklenen Şölen`de 400 çocuk sünnet ettirildi.
Sabah 09.00`da Belediye önünden sünnet olacak çocukların aileleriyle doldurduğu otobüslerle şehir turu yapılıp, Hıdırlık`ta dua edildi. Hıdırlık`ın ardından şölenin yapılacağı Hürriyet Parkı`na gelen kalabalık eğlenceli saatler geçirdi. Belediye Başkanı Muzaffer Külcü`nün açılış konuşmasıyla başlayan şölen animasyon gösterileriyle devam etti.


Yaptığı konuşmada “Çocuklarımız bizim geleceğimizdir”; diyen Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, her geçen yıl daha fazla çocuğu sünnet ettirdiklerini ifade ederek “İnşallah gelecek yıllarda daha fazla çocuğumuzu sünnet ettireceğiz. Türkiyemiz genç bir nüfusa sahip. Bununla ne kadar övünsek az. Bu nedenle geleceğe de umutla bakıyoruz. Sayın Başbakanımızın 3 çocuk ile ilgili görüşünde ne kadar haklı olduğunu sizler de biliyorsunuz.”; dedi.

Çorum Belediyesi olarak yaptıkları sosyal faaliyetlerin sadece sünnetle sınırlı kalmadığını belirten Belediye Başkanı Külcü, yoksul ailelere dağıtılan gıda yardımlarını artırdıklarını da sözlerine ekledi.

Daha sonra sahneye çıkan Öykü-Berk kardeşler meydanı dolduran kalabalığa birbirinden güzel şarkılarını seslendirdi. Birbirinden güzel eserleri seslendiren grup, izleyicilerden bol bol alkış aldı. Konser sonunda meydanı dolduran kalabılık sanatçılarla hatıra fotoğrafı çektirmek için sıraya girdi.

Daha sonra sünnetin yapılacağı polikliniğe giden çocukları bir sürpriz bekliyordu. Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mustafa Ercan`ın ziyaret ettiği çocuklara futbol topu ve kol saati hediye edildi. Zeki Gül, çocuklarını sünnet ettiren ailelere geçmiş olsun diyerek mürüvvetlerini de görmeleri temennisinde bulundu.

Çorum Belediyesi tarafından düzenlenen Sünnet Şöleni`ne Vali Nurullah Çakır, Ak Parti Milletvekilleri Agah Kafkas, Cahit Bağcı, Murat Yıldırım ile çok sayıda davetli de katıldı.


09 Ağustos 2010
289 kez görüntülendi