Belediyemizden okul servislerine sıkı denetim…

Belediyemiz, okul servisleri ile personel servis araçlarını Zabıta Müdürlüğü trafik ekiplerince ve Fen İşleri Müdürlüğünün teknik desteğiyle Salı ve Perşembe günleri denetimden geçiriyor.

Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, Belediye tarafından denetimleri yaptırılmayan araçların Emniyet Müdürlüğü ekiplerince tespit edildiği takdirde yasal işlem uygulandığını söyledi.


Okul servis araçları ile personel servis araçlarının farklı kriterlere tabi tutulduğunu kaydeden Turhan Candan, İl Trafik Komisyonunca belirlenen güzergahlar dışına çıkan ve araçların taşıması gereken fiziki şartlara sahip olmayan servis araçlarına güzergah belgesi verilmediğini açıkladı.

Candan, servis denetimlerinde çok titiz davrandıklarını, sonuçta bu araçların insan taşıdığını vurgulayarak,”Öğrenci servis araçlarında temizlik, 12 yaş sınırı, otomatik kapı, okul taşıt yazısı, dur lambası, rehber personel, her öğrenci için emniyet kemeri, camların sabitlenmesi, sağlık seti, yangın söndürücü, motor ve kaporta aksamı, araç lastiklerinin kullanışlılığı, egzoz ve korna düzeni sıkı bir şekilde teknik ekiplerimizce denetlenmektedir”; dedi.


Denetimler sırasında araç sahiplerini ve sürücülerini kurallara uyma hususunda uyarıp insan taşımanın sorumluluğunu her an hissetmeleri gerektiğine dikkat çeken Turhan Candan, sürücülerden kendilerine verilen güzergah dışına çıkmamalarını, araç kapasitesinin üzerinde kesinlikle öğrenci taşımamalarını istedi.


Başkan Yardımcısı Turhan Candan, bu kuralların uzun süren deneyimler sonucunda belirlendiğini kaydederek, “Belediye ekiplerimiz ile Çorum Emniyet Müdürlüğünün koordineli çalışması neticesinde servis hizmetleri bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aksamadan sürdürülecektir”; diye konuştu.


29 Eylül 2010
511 kez görüntülendi