Belediyemiz bayram tedbirini aldı…

Belediyemiz Kurban bayramı öncesi gereken tüm önlemlerini alıp bayram hazırlıklarını tamamladığı bildirildi.

Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, Çorumluların rahat ve huzurlu bir şekilde Bayramlarını idrak edebilmesi için Zabıtanın Bayram süresince 24 saat görevinin başında olacağını söyledi.

Hayvan pazarı dışında kurban alım satımının yasak olduğunu, bayram sonuna kadar hayvan pazarının açık tutulacağını belirten Turhan Candan; ” Hayvan pazarına girişte hiç bir ücret alınmayacaktır. Umuma açık yerlerde park, Cadde ve Sokaklarda kurban kesimi yapmak kesinlikle yasaktır. Yine kıyma çekimi kasap ve et satan marketlerin dışında yapılması kesinlikle yasaktır. Yapanlar hakkında cezai işlem uygulanacaktır”; dedi.

Başkan Yardımcısı Candan; Halkın bayram alışverişlerini rahat yapabilmesi için seyyar satıcıların kontrol altında tutulacağını bildirerek, Oto Terminalinde Bayram nedeniyle yolcu taşımacılığı yapan firmalar tarafından normal seferlerin dışında ek seferler düzenlenerek vatandaşların olası mağduriyetinin önüne geçileceğini açıkladı.

Yolcuların şikayetlerini Terminalde bulunan Zabıta noktalarına yapabileceklerini dile getiren Candan; “Temizlik İşleri Müdürlüğümüz Bayram süresince tam gün hemşerilerimizin hizmetinde olacaktır. Yine Bayram süresince Su Arıza, Kanalizasyon ve Arıtma tesislerinde nöbetçi personel bulundurulacaktır”; diye konuştu.

Turhan Candan ayrıca Bayramda vatandaşlardan şikayetlerini şu telefon numaralarına bildirmelerini istedi. Alo Zabıta 153, Su Arıza 185-153-212 19 46, İtfaiye 110, 223 08 80-81-82, Cenaze işlemleri 213 10 76-212 19 46 ve Temizlik-Kanal 212 19 46

11 Kasım 2010
194 kez görüntülendi