Alt yapı ağı örülüyor…

Şehrin çehresini değiştirecek projeleri hayata geçirmek için çalışmalara hız veren Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, açtığı geniş yollar ile şehrin trafiğini rahatlatırken, kentin alt yapı eksiklerini de tamamlamak için belediyenin tüm ekiplerini seferber etti.

Belediyemiz, alt yapı çalışmalarında rekor üstüne rekor kırıyor. Belediye tarafından yapılan 30 bin metre kanalizasyon, 20 bin metre yağmursuyu, 16 bin 50 metre içme suyu hattı çalışmaları hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, hedeflerin üzerine çıkıldığını söyledi.Külcü, “Bu yıl hedeflediğimiz 30 bin metre kanalizasyon çalışmasında şimdiye kadar 27 bin 500 metre çalışma yapılmıştır. Şehrimizde yapımı tamamlanmış binalarda kanalizasyon sistemi eksik olmamakla birlikte belediyemiz önümüzdeki yılları planlamakta ve sistemde yoğunluğu olan bölgeleri rahatlatmaktadır.

Yağmur suyu şebekesinde ise 2010 yılı hedefimiz 20 metre iken şimdiye kadar 18 bin 177 metre yağmur suyu ve drenaj çalışması yaptık. Yıl sonuna kadar da yapılacak diğer çalışmalarla hedefimize ulaşacağız. Göreve geldiğimiz günden itibaren ise 57 bin metre yağmur suyu şebekesi döşedik. Yağmur suyu ve kanalizasyon ihaleleri için müteahhitlere yaklaşık 3 milyon 200 bin TL ödeme yapılacaktır.

Belediyemizin yaptığı boru döşeme ve işçilik maliyetleri ile birlikte yağmur suyu ve kanal altyapısı için 4 milyon TL yatırım yapılmıştır”; şeklinde konuştu. Başkan Külcü ise bu yıl içme suyu hedeflerinin 15 bin metre olduğunu dile getirerek, 16 bin 50 metre içme suyu hattı yaparak hedefi aştıklarını söyledi.

12 Kasım 2010
258 kez görüntülendi