Başkan Külcü’den Öğretmenlere Jest…

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ile eşi Hatice Külcü`nün ev sahipliğini yaptığı geceye Çorum Valisi Nurullah Çakır eşi Cemile Çakır`ın yanı sıra Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Serdar Kılıçkaplan, Emniyet Müdürü Necmettin Emre eşi Selda Emre, İl Özel İdare Genel Sekreteri Yakup Keleş, Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin, Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, il genelinde görev yapan Okul Müdürleri ile öğretmenler ve emekli öğretmenler de katıldılar.

Anitta Otel`de düzenlenen yemekli toplantıya katılan Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Öğretmenlerin büyük sorumluluklar üstlendiğini belirten Girgin, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü`ye eğitime verdiği destekler için teşekkür etti.

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü yaptığı konuşmada öğretmenlik mesleğinin kutsallığından bahsederek “Tüm öğretmenlerimizin fedakar tavırları ve özverili çalışmaları toplumun gelişmesini sağlıyor.”; dedi. Öğretmenlik mesleğinin anne ve baba gibi değerli olduğunun altını çizen Başkan Külcü, “Bizim için öğretmenlerimiz çok değerlidir. Ana, baba ve öğretmen adeta birbirini tamamlayan değerler haline gelmiştir. Öğretmenler okuttukları çocuklara adeta evlatlarıymış gibi davranıyorlar ve ona göre eğitim veriyorlar. Bizim inancımıza göre de eğitim almak çok önemlidir. İlk emri Oku! olan bir dinin mensubuyuz. İlim Çin`de de olsa gidip alın diyen bir Peygamberin ümmetiyiz. Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum diyen Hz. Ali`nin yürüyenleriz. Cumhuriyet fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister. Yeni nesiller yetiştirmek sizin elinizdedir diye seslenen Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ün işaret ettiği `Muasır medeniyet seviyesine koşarak ilerleyen bir Cumhuriyetin nesliyiz.”; diye konuştu.


Belediye Başkanı Muzaffer Külcü tarafından düzenlenen yemekte daha sonra Güzel Sanatlar Lisesi Korosu, Türk Halk Müziğinin birbirinden güzel eserlerini seslendirdiler.

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü`nün öğretmenleri olan Nilgün Ayşecik Çevik, Etem Erkoç, Metin Aşkın, Nurettin Doğmuş, Memduh Akbaş, Nuri Ertürk`e fotoğraf hediye etti. Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ile Vali Nurullah Çakır davete katılan tüm öğretmen ve eşlerine çiçek takdim ettiler.

26 Kasım 2010
250 kez görüntülendi