Moreland Belediye Başkanı’na Başkan Külcü’den kutlama…

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, aslen Çorumlu olan Avustralya’nın Melbourne kentinde bulunan Moreland Belediyesi Başkanlığı’na seçilen Öztürk Yıldız`ı telefonla arayarak kutladı.


Avustralya`da bir Çorumlunun belediye başkanı seçilmesinin kendilerini onurlandırdığını ifade eden Başkan Külcü, “Avustralya`nın Melbourne kenti Victoria Eyaleti`nde 29 Kasım 2008’de yapılan seçimlerde Moreland Belediyesi’ne encümen üyesi adayı olan ve daha sonra Belediye Başkanı seçilen Öztürk Yıldız`ın bu başarısı bizi onurlandırmıştır. Türkiye algısını uluslararası alanda artırmış ve güçlendirmiş olmanız Çorum ve Türkiyemiz adına gurur vericidir.”; diye konuştu


Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, ” Moreland`ın gelişmesine katkı vereceğine inandığımız Öztürk Yıldız’in daha şevkle çalışacağına inanıyoruz. Türk asıllı vatandaşlarımız fırsat verilirse nelerin yapılabileceğini çok iyi gösteriyorlar. Türkiye`nin AB üyeliği konusunda da Sayın Belediye Başkanımız Öztürk Yıldız`ın başarılı çalışmaları örnek teşkil edeceğini düşünüyor, kendisini kutluyor yeni görevinde başarılar diliyorum”; dedi. Külcü ayrıca, Moreland`ı merak ettiğini ve kısa süre içinde ziyaret etmek üzere bir gezi planladıklarını belirtti.

16 Aralık 2010
288 kez görüntülendi