Pazarcılar atıklarını poşete koyacak…

Belediyemiz, çevre düzenlemesi ve çevre sağlığının artırılması için pazarcı esnafına çöp poşeti dağıtmaya başladı.

Yaptıkları uygulamada amaçların temiz bir pazar ve güvenli alış veriş olduğu ifade eden Başkan Yardımcısı Turhan Candan Pazarcıların tezgah kurdukları mekandan çıkan pislikleri ve çöpleri bırakmaması için pazarcılara poşet dağıttıklarını söyledi.


Pazarcılar Odası Başkanı Mehmet Yavşan ve Temizlik İşleri Müdürü Veysel Güney`le birlikte dün Çarşamba pazarına giden Belediye Başkan yardımcısı Turhan Candan; “Bundaki amacımız Pazar yerlerinin daha temiz tutulması ve temizlik görevlilerinin işlerini daha hızlı yerine getirebilmesi için çöp poşeti uygulaması başlattık”; dedi.


Turhan Candan, bu uygulamayla Temizlik İşleri Müdürlüğü elemanlarının görevlerini daha iyi yapmalarını da sağlayacağını belirterek daha temiz bir Pazar yeri için pazarcı esnafı ile birlikte ortak bir hassasiyet oluşturacaklarını ifade etti.

Pazarcıların bugüne kadar akşam toplandıkları zaman tezgahlarının tüm çöplerini bulundukları yere bırakıp gittiklerini hatırlatan Candan, bundan sonra böyle bir durumun söz konusu olmayacağını açıkladı.


Başkan Yardımcısı Candan, bu uygulamanın bugün itibariyle tüm Pazar yerlerinde hayata geçirileceğini ve bir hafta süreyle poşetleri Belediyenin dağıtacağını ancak daha sonra pazarcı esnafının kendisinin temin edeceğini bildirdi.

23 Aralık 2010
215 kez görüntülendi