Güreşçiler Azerbaycan’dan çifte madalya getirdi…

Azerbaycan`ın başkenti Bakü’de yapılan Uluslararası turnuvaya katılan Belediyespor`un güreşçiler Çorum`a madalyayla döndü.

Yıldızlar Serbest Güreş Milli Takımıyla birlikte Azerbaycan`da yapılan turnuvaya katılan Fatih Erdin 76 kg da kilosunda ikinci olarak Gümüş, Ramazan Tanrıkol ise 85 kg da üçüncü olup ülkemize bronz madalya kazandırdı.


15 Ocak 2011 Cumartesi günü Azerbaycan`ın başkenti Bakü’de 8 Ülkenin katılımı ile gerçekleştirilen turnuvaya katılan Türk Milli Takımı toplam 1 Gümüş ve 3 Bronz madalya elde etti. 10 Sporcu ile Turnuvaya katılan Milli takımın Antrenörlüğünü ise Yaşar Sefil ve Erdoğan Ali Akkuş yaptı.

Çorum Belediyespor Kulübü Başkanı Zeki Gül, her iki güreşçinin de milli takımda Türkiye`yi en iyi şekilde temsil ederek madalyayla dönmelerinin kendilerini son derece memnun ettiğini ifade etti.


Bu durumun bugüne kadar verdikleri emeğin boşa çıkmadığını açıkça gösterdiğini ifade eden Zeki Gül, ” Güzel şeyler yaptık şimdide bu güzelliklerin meyvelerini alıyoruz. Çorum Belediyespor olarak mutlu ve gururluyuz elbette”; dedi.

Başkan Zeki Gül, bu başarılarda Belediye Başkanı Muzaffer Külcü`nün de büyük katkılarının bulunduğunu belirterek ” Başkanımız sayın Muzaffer Külcü`ye bizlere verdikleri desteklerden dolayı bir kez daha teşekkür ediyoruz”; diye konuştu.

18 Ocak 2011
186 kez görüntülendi