Başkan Külcü, Milli Güreşcileri Ödüllendirdi…

Bugüne kadar ilimizdeki bir çok spor dalına ve sporcusuna destek vererek Çorum`da sporunun gelişmesine büyük katkılar sağlayıp desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanı Muzaffer Külcü Azerbaycan`da yapılan Güreş turnuvasında dereceye giren güreşçiler Fatih Erdin ve Ramazan Tanrıkol`u altınla ödüllendirdi.


Yıldızlar Serbest Güreş Milli Takımıyla birlikte Azerbaycan`da yapılan turnuvaya katılan Fatih Erdin 76 kg da ikinci olup gümüş madalya alırken, Ramazan Tanrıkol ise 85 kg da üçüncü olup ülkemize bronz madalya kazandırmıştı.

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü makamında yaptığı basın toplantısı ile Belediyespor güreşçilerini ödüllendirirken, Güreş İl Temsilcisi ve Belediyespor Güreş koordinatörü Hüseyin Teke`de bu yıl yapılan ve yapılması düşünülen güreş faaliyetleri hakkında kısa bilgiler verdi.

Hüseyin Teke`ye teşekkür ederek konuşmasına başlayan Başkan Külcü, “Gençlerimizin başarıları bizi fevkalade mutlu etmektedir”; dedi. Külcü, Azerbaycan`da yapılan şampiyonada Türk Milli takımı toplamda 4 madalya kazanırken, bunlardan bir tanesi ikincilik, bir tanesi üçüncülük olmak üzere ülkemize ve ilimize 2 madalya getiren Fatih Erden ve Ramazan Tanrıkol`dan bundan sonraki turnuvalarda da çok şey beklediklerini her iki güreşçinin başarısı için Belediye olarak üzerlerine düşeni yapacaklarını ifade etti.


Her Dalda Faaliyetlerimiz Devam Ediyor…
Güreş haricinde geçtiğimiz hafta içerisinde Belediyespor bisikletçilerinin de Alanya`da ki yarışmalarda madalya kazandıklarını dile getiren Külcü, “Sadece güreşle yetinmeyip daha birçok spor dalında gençlerimizi yetiştirmek adına yaptığımız çalışmalardan bir tanesi olan Bisiklet dalında faaliyetlerimiz oldu. Alanya`da yapılan Türkiye şampiyonasında Belediyespor adına yarışan ve şampiyon olan bisikletçilerimiz bizleri mutlu ettiler”; diye konuştu.
Külcü, belediye olarak amaçlarının gençlere spor yapma imkanı tanıyarak gençleri topluma faydalı insanlar haline getirmeye gayret ettiklerine sözlerine ekledi.


Çorum`da yapılan Türkiye Şampiyonalarında Çorum`a gelen kafilelerin ilimize kazandırdıklarını anlatan Külcü, sporcu kafilelerinin maddi anlamda şehre katkılarının yanı sıra şehrin dışarıda tanıtımı açısından da önemli olduğunun altını çizerek şampiyonaların Çorum halkı içinde kazanım açısından faydalı olduğunu kaydetti.

Stat Çalışmaları Hızla Devam Ediyor…
Çorum spor kamuoyunun merakla beklediği stat projesi hakkında da açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Muzaffer Külcü bir süre önce imar planlaması yapılan stat projesi üzerinde çalışmalarının devam ettiğini ve çevre yolu kenarına yapılacak olan stadyumun yanı sıra Belediye spor kompleksinin de projelendirildiğini açıkladı.

Teke, Başkan Külcü`ye Teşekkür Etti…

Fatih Erdin ve Ramazan Tanrıkol`un Azerbaycan`da kazandığı madalyaların kendilerini onurlandırdığını tekrarlayan Güreş İl Temsilcisi Hüseyin Teke, önümüzdeki yıllarda gerçekleşecek olan Avrupa şampiyonasında sporcularından Avrupa şampiyonluğu beklediklerini söyledi.

18 Şubat`ta Çorum`da yapılacak olan Güreş şampiyonasında bu sporculardan aynı başarıyı beklediklerini dile getiren Teke, çok iyi bir ekip olduklarını ve bu işin üstesinden geleceklerine inandığını söyledi. Teke, kendilerinden desteklerini esirgemeyen ve her türlü imkanı sağlayan Belediye Başkanı Muzaffer Külcü`ye teşekkür ederek Külcü`nün desteği ile başarıların artarak devam edeceğini de sözlerine ekledi.

15 Şubat 2011
354 kez görüntülendi