ÇORUM’DA SIRA GECESİ RÜZGARI ESTİ

Belediyemiz kültür etkinlikleri kapsamında Urfa Sıra Gecesi düzenledi. Urfa Belediyesi Konservatuarı üyelerinin sahne aldığı Devlet Tiyatro Salonu`nu Çorumlu sanatseverler doldurdu.

Renkli görüntülere sahne olan Sıra Gecesi`nde salonu dolduran Çorumlular bir yandan Urfa türkülerine eşlik ederken diğer yandan da ikram edilen çiğ köftenin tadına baktı.


Vali Sabri Başköy, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü,Belediye Başkan Yardımcıları Zeki Gül, Nurettin Karakaya, Şanlıurfa Belediye Konservatuarı Sıra Gecesi Topluluğu Müdürü İsmail Altıngöz ve çok sayıda vatandaşın katıldığı gecede Şanlıurfa Belediye Konservatuarı Sıra Gecesi Topluluğu sanatçıları sahne aldı.Program öncesi konuşan Şanlıurfa Belediye Konservatuarı Sıra Gecesi Topluluğu Müdürü İsmail Altıngöz, Urfa müziğini, Urfa kültürünü Çorumlulara yaşatan Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü`ye teşekkür etti. 11 bin 500 yıllık tarih kenti ve peygamberler şehri Şanlıurfa`dan Çorum`a selam getirdiğini belirten Altıngöz, “Çorum`u biz böyle güzel gelişmiş bir şehir olarak beklemiyorduk.

Çorum pırıl pırıl bir şehir. Temizliğine hayran kaldık. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum”; diye söyledi.


Belediye Başkanı Muzaffer Külcü de konser sonunda yaptığı konuşmada Anadolu`nun kültürünü Çorumlular olarak bir kez daha yaşadıklarını belirterek “Bu değerler bizim 81 ilimizde yaşatmak zorunda olduğumuz değerlerimizdir. Sıra Geceleri Şanlıurfa`da doğmuş ülkemizin dört bir tarafını kuşatmış bir kültürdür. Bunlar bizim zenginliklerimiz farklılıklarımızdır. Bu zenginliğimizi ne kadar yaygınlaştırabilirsek sosyal barışımız da o kadar güçlü olur.”; dedi.


Vali Sabri Başköy de yaptığı konuşmada, böylesine güzel bir gece yaşatan Şanlıurfa Belediyesi Sıra Gecesi ekibine teşekkür etti. Vali Başköy, Türkiye bir bahçe, her ilimiz ayrı bir çiçek ayrı bir gül. Bizlerde ülkemizin çok çeşitli yerlerinde görev yaptık. Şanlıurfa`da iki yıl görev yaptım. Çorum 11. görev yerimizde çalışıyoruz. Ülkemiz, gezilmesi ve tanınması gereken bir yer. Değerlerimizin kıymetini bilmeliyiz”; dedi.


Vali Sabri Başköy, aşkla gazel okuyan Kazancı Bedih diyor ki “Tenha gecelerde beni eyler müteselli baykuş sesini bülbül-ü şeydaya değişmem”; sözleriyle Urfa Sıra gecesi ekibine ve değerli halkımıza teşekkür ediyorum diye sözlerini tamamladı.


Şanlıurfa Belediye Konservatuarı Sıra Gecesi Topluluğu Müdürü İsmail Altıngöz gece anısına Vali Sabri Başköy ve Belediye Başkanı Muzaffer Külcü`ye plaket takdim ettiler.27 Şubat 2013
318 kez görüntülendi