Çorum girişine hitit figürlü ve Akşemsettin Camili peyzaj çalışması

Belediyemiz Park Bahçeler Müdürlüğü, Çorum Şehir geçişlerini güzelleştirme kapsamında şehir girişlerinde Hitit Figürleri ile Çorum siluetinden oluşan peyzaj çalışması yaptı.

İlk olarak Çorum`un Ankara girişinde başlatılan çalışma ile çiçeklerle oluşturulan Hitit Güneşi, Hitit geyiği, Akşemsettin Cami, Saat Kulesi gibi figürler beğeni topluyor.

Konu hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, şehir dışından Çorum`a gelen insanların ilk olarak rengarenk çiçeklerin oluşturduğu Çorum`a ait motiflerle karşılaşacağını belirtti. Başkan Külcü “Belediye Park Bahçeler Müdürlüğümüzün yaptığı çalışmalarla çevre yolunun refüjlerine çiçek ve ağaçlar dikildi. Şehir geçişlerini güzelleştirme kapsamında yaptıkları çalışmalarla Hitit Figürleri ile Çorum`a kimlik kazandıran binaların silüetini Ankara yolu girişine çiçeklerle işledik. Yaklaşık iki aydır devam eden çalışmalarımız tamamlanma aşamasına geldi. Çorum`u her yönüyle bölgesinin yıldız şehri haline getirmeye çalışıyoruz. Şehrimize ve hemşehrilerimize hayırlı olsun”; dedi.

Burunçiftlikte yapılan peyzaj çalışmasının ardından aydınlatma çalışmalarına da hemen başlandığını sözlerine ekleyen Başkan Külcü, aydınlatma çalışmalarının tamamlanmasıyla peyzaj çalışmasının geceleri rengarenk bir hal alacağını vurguladı.

09 Ekim 2013
177 kez görüntülendi