Başkan’a hediyeli teşekkür

Zihinsel engelli çocuklar, kendilerinin Avşa`ya gönderilmesinde destek veren Belediye Başkanı Muzaffer Külcü`yü unutmadı. Başkan Külcü adına kaligrafi sanatıyla yazılmış çini tabak yaptıran gençler, içten gelen duygularla Belediye Başkanı Muzaffer Külcü`ye hediyelerini takdim etti.

Çorum Zihinsel ve Spastik Engelli Çocukları Koruma Derneği Başkanı Dr.Neslihan Hüsülüoğulları, Başkan Yardımcısı Erol Taşkan ve Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Hastaoğlu ile birlikte ziyaretlerini gerçekleştiren Abdullah Hastaoğlu, Eren Perk ve Abdulkadir Keskin isimli gençler, kendi doğallıkları içerisinde ve tüm samimiyetleriyle hareket etti.

Başkan Külcü tarafından kapıda karşılanan gençler, Başkan`a sarılarak samimiyetlerini ortaya sererken, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü de çocuklara aynı şekilde karşılık verdi.

Özel misafirlerini ikramlarla ağırlayan Başkan Külcü, Avşa ve Ayvalık`ta düzenlenen şenliklerde doyasıya eğlenen öğrencilerin anılarını dinledi.

Dernek Başkanı Hüsülüoğlulları, söz konusu şenlik gezilerinin, zihinsel engelli çocuklar ve aileleri için tarifi mümkün olmayan bir değer taşıdığını belirterek, “Tüm faaliyet ve çalışmalarımızda desteklerini hiç bir zaman esirgemeyen Belediye Başkanımız Muzaffer Külcü`ye her zaman müteşekkiriz.”; dedi.

Çocukların ve ailelerin mutluluğunu kendi mutluluğu olarak kabul ettiğini ifade eden Belediye Başkanı Külcü, herkesin mutluluğunu önemsemekle birlikte, bilakis engelli çocukların ve ailelerin mutluluğunun her zaman öncelik hakkına sahip olduğunu söyledi.

Hediye`ye müjdeyle karşılık verdi

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, kendisini çok anlamlı bir hediye ile ziyaret ederek teşekkür eden zihinsel engelli gençlere müjdeyle karşılık verdi. Televizyon ekranına yansıttığı Rehabilitasyon Merkezi görüntüleri eşliğinde, özel bir sunum yapan Başkan Külcü, “Engelli çocuklarımızın rehabilitasyonu ve hayata tutunmaları için Türkiye`ye örnek olacak bir çalışma yapıyoruz.”; dedi.

Çorum Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Dr. Neslihan Hüsülüoğulları, Başkan Yardımcısı Erol Taşkan, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Hastaoğlu ve gençlere Rehabilitasyon Merkezi`nin üç boyutlu proje tasarımları üzerinden bilgi veren Başkan Muzaffer Külcü, en ince detaylarına kadar düşünülen merkezin bölümlerini tanıttı.

Çağdaş çizgileri, fonksiyonu ve mimari yapısıyla engelli öğrenciler için her şeyin düşünüldüğü proje, Çorum`da çok büyük bir ihtiyacı karşılayacağı gibi Türkiye`de de örnek çalışmalardan birisi olacak.

09 Ekim 2013
179 kez görüntülendi