Çorum Belediyesi, 5. Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyum ve Sergisine katılıyor

Çorum Belediyesi, Emniyet Genel Müdürlüğü`nün daveti üzerine sempozyumda Akıllı Kavşak Kontrol Sistemi ve Trafik Kontrol Merkezi`nin tanıtımını yapacak.

Ülkemizde karayolu trafik güvenliğinin sağlanması amacıyla dört yıldır gerçekleştirilen “Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyum ve Sergisi”;nin beşincisinin bu sene 21–23 Mayıs 2014 tarihleri arasında Ankara ATO Kongre ve Fuar Merkezinde yapılacağını söyleyen Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, Çorum Belediyesi olarak sempozyum ve sergide stant açacaklarını, sempozyumda “Küçük şehirlerde dinamik kavşak yönetiminin etkileri: Çorum Örneği”; adlı bildiri sunacaklarını ve Çorum`da yapılan akıllı kavşak sitemi ve Trafik Kontrol Merkezinin projesinin tanıtımını yapacaklarını belirtti.

Çorum Belediyesi`nin gelişen dünyadaki değişimi yakından takip eden bir belediye olduğunu dile getiren Turhan Candan, Çorum Belediyesi`nin bu yönüyle diğer belediyeler ve kurumlar tarafından örnek alınan bir belediye olduğunun altını çizdi.

Trafik ve ulaşım hizmetlerinde Çorum`un kat ettiği mesafenin diğer şehirlere de örnek olduğunu vurgulayan ve özellikle akıllı kavşak kontrol sistemi ve Trafik Kontrol Merkezinin Büyükşehir, İl ve İlçe belediyeleri ve üniversiteler tarafından büyük bir ilgiyle karşılandığını söyleyen Turhan Candan, “Çorum günümüzde hızla gelişmekte olan vizyon sahibi bir ilimizdir. Bu vizyonun her alanda bir adım daha ileriye götürülmesi için Belediyemize büyük görevler düşmektedir. Çorum Belediyesi olarak biz de bu bilincin farkında olan bir yönetim anlayışıyla güzel şehrimiz Çorum`un geleceğinde çok büyük öneme sahip projeler için gecemizi gündüzümüze katarak çalışmayı bir görev bilinci olarak görmekteyiz. Ankara`da düzenlenecek Sergi ve Sempozyumda İlimizi en iyi şekilde temsil edip, gerekli tanıtımları yapacağız”; diye konuştu.

15 Mayıs 2014
167 kez görüntülendi