Ulukavak’ta 3.000 kişilik iftar yemeği

Belediyemiz tarafından gelenekselleştirilen mahalle iftarlarının dördüncüsü Ulukavak Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Fen-Edebiyat Fakültesi bahçesinde gerçekleştirilen iftar yemeğine yaklaşık 3.000 kişi katıldı.

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ile birlikte AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Köse, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yabacıoğlu, Belediye Meclis üyeleri İsmail Akgöz, Ekrem Demirten, Abdülaziz Layık, Ahmet Özler ve Ünal Köse, AK Parti Merkez İlçe yöneticileri ve mahalle teşkilatının katıldığı iftar yemeği öncesi Başkan Külcü, iftar yapmak için hazırlanan alanı dolduran çok sayıda mahalleli ile sohbet etti.

Masaları tek tek gezen Külcü ve beraberindekiler akşam ezanının okunması ile hep birlikte oruçlarını açtılar. Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ve AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Köse’nin birer konuşma yaptığı iftar programı sonrası çocuklara yönelik animasyon gösterisi de gerçekleştirildi.

 

Külcü: 10 Ağustos, Yeni Türkiye’nin bayramı olacak

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Belediye tarafından Ulukavak Mahallesi’nde düzenlenen mahalle iftarında yaptığı konuşmada 10 Ağustos’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin Ramazan Bayramı’ndan sonra hem Türk milletinin hem de İslam Alemi’nin bayramı olacağını söyledi.

Türk Milletinin huzurunun, kardeşliğinin her geçen gün daha güçlü bağlarla güçlendiğini ancak Müslümanların sadece Türkiye’deki yaşayan 77 milyondan ibaret olmadığını söyleyen Başkan Külcü, “Bizim büyük sorumluluklarımız var. Ortadoğu İslam coğrafyası kan ağlıyor. Mısır, Irak, Suriye, kan ağlıyor. Tunus’u, Yemen’i karıştırmaya çalışıyorlar. Filistin’e bakıyorsunuz yürekler yanıyor.” dedi.

Türkiye’nin bölgesi için çok önemli bir ülke olduğunu, ülkemizin güçlenmesini, büyümesini ve yarına daha emin adımlarda yürümesini istemeyen ülkelerin olduğunu dile getiren Belediye Başkan Muzaffer Külcü, “Eğer Türkiye bölgesini yöneten, bölgesine ağabeylik yapan, bölgesinin lideri olan bir Türkiye olarak kalırsa bunlara dur diyecek gücü olacak. O Türkiye istikrarsızlaştırılırsa, ekonomisi ve sosyal barışı bozulursa, batı dünyasının, İsrail ve Amerika’nın istediği bir bölge ortaya çıkacak. Türkiye artık bu eşiği aşmıştır. Türkiye’yi artık hiç kimse bu yoldan çeviremeyecektir. Önümüzdeki 10 Ağustos günüde bunun artık son eşiğidir. Bu eşiği de geçtikten sonra Türkiye artık başka bir Türkiye olacak. Daha özgür, müreffeh ve liderlik iddiasını daha güçlendirmiş bir Türkiye olacak.” dedi.

 

Halkımız, kendini Çankaya’ya hapsetmiş bir Cumhurbaşkanı istemiyor

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Ulukavak Mahallesi iftar yemeğinde yaptığı konuşmada Türkiye Cumhuriyeti tarihi boyunca ilk kez Türk milletinin önüne Cumhurbaşkanını kendisinin seçmesi gibi bir fırsatın geçtiğini, halkın doğrudan Çankaya’ya kimin çıkacağına karar vereceğini söyledi.

Bu zamana kadar bazı karanlık odaların istedikleri adayı Cumhurbaşkanı olarak seçtirdiklerini hatırlatan Külcü, “Halkımız, kendisini Çankaya’ya hapsetmiş bir Cumhurbaşkanı istemiyor. Ahmet Necdet Sezer gibi bir Cumhurbaşkanı, 7 yıl boyunca sabah 8’de geldi 12’ye kadar masasının başında oturdu. Öğlen yemek için evine gitti. 13.30’da tekrar geldi 17.00’a kadar oturdu ve tekrar konutuna geçti. 7 yıl boyuncu Ahmet Necdet Sezer böyle bir cumhurbaşkanlığı yaptı. Ondan önce Süleyman Demirel de aynı şekilde.” dedi.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile yeni bir dönemin kapısının aralandığını dile getiren Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, “Şimdi ise artık Çankaya milletin Çankaya’sı olacak. Düşük profilli adamlarla Türkiye yönetilmez. Çankaya’da kim oturuyorsa bu ülkenin yolundan, hastanesinden, okulundan her şeyinden haberi olacak. Kendini Çankaya’ya hapsetmiş bir cumhurbaşkanını halkımız artık istemiyor. 10 Ağustos buna nokta koymanın ve Yeni Türkiye’nin kapılarının sonuna kadar açmanın günüdür.” dedi.

 

Külcü, çocuklara çikolata dağıttı

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, iftar programı sonrası kendisine sevgi gösterisinde bulunan çocuklara çikolatalı gofret dağıttı. İftar sonrası etrafını saran çocuklarla bir süre sohbet eden Başkan Külcü, çocukların mahalleleri ile ilgili isteklerini dinledikten sonra onlara çikolatalı gofret hediye etti.

Başkan Külcü’ye çikolata dağıtımında Belediye Meclis Üyesi İsmail Akgöz eşlik etti. 

 

Mahalle teşkilatından Ulukavak’ın sorunlarını dinledi

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Ulukavak Mahallesi İkbalkent Bölgesi’nde yapılan mahalle iftarı sonrası AK Parti Ulukavak Mahalle teşkilatı ile bir araya gelerek mahallenin sorunlarını dinledi. AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Köse, ilçe yönetim kurulu üyeleri ve mahalle teşkilat üyelerinin katıldığı toplantıda dile getirilen sorunları not eden Külcü, gerekli çalışmaların yapılması için ilgililere talimat verdi.

 

21 Temmuz 2014
178 kez görüntülendi