Yazar-Şair Mehtap Altan öğrencilerle buluştu

Yazar ve Şair Mehtap Altan Çorum Belediyesi ile Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği (TDED) Çorum Şube’sinin düzenlediği program için Çorum’a geldi. İlk olarak Özejder Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri ile söyleşide buluşan Altan’ı Belediye Başkan Yardımcısı ve TDED Çorum Şube Başkanı Turhan Candan, Okul Müdürü Necmettin Ünal, TDED Çorum Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi şair Halit Yıldırım ile öğretmenler de yalnız bırakmadı.

Söyleşi öncesi gençlere hitap eden TDED Çorum Şube Başkanı Turhan Candan, gençleri yazarlarla ve şairlerle buluşturmak için söz verdiğini hatırlatarak, “Sizleri edebiyatın mutfağından biriyle Mehtap Altan Hanımefendi ile buluşturmak bizleri çok mutlu kıldı. Hem yazarlığı hem de şairliği çok güçlü bir isim Mehtap Altan. Ben kendisine davetimize icabet ettiği için teşekkür ediyorum.” dedi.

Daha sonra Yazar-Şair Mehtap Altan, İmgenar Sokağı isimli kitabını okuyan öğrencilerin sorularını cevaplandırdı. İlk kez bir söyleşide kitabını okuyanların sorularına muhatap olduğuna dikkat çeken Altan, gençleri tebrik etti. Yazarların toplumsal olaylardan etkilendiğini ve bunları yazıya döktüğüne vurgu yapan Altan, gençlere “Allah’a teslim olmak, sizi şartsız sevenler insanlardan dua almak ve çok terlemek” olarak özetlediği başarının sırrını verdi.

Programda öğrenciler, Yazar-şair Mehtap Altan’ın şiirlerini de yorumladı. Hem Altan’ın hem de Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerinin memnun kaldığı söyleşi, yazarın kitaplarını imzalamasıyla son buldu.

Yazarın ikinci durağı TDED oldu

Sosyal Bilimler Lisesi’nin ardından Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği (TDED) Çorum Şube’sine geçen Yazar-Şair Mehtap Altan burada da öğrencilerle biraraya. TDED Çorum Şube Başkanı Turhan Candan’dın derneğin faaliyetleri hakkında bilgi vermesinin ardından Yazar-şair Altan gençlerin kitapları ile ilgili sorularını cevaplandırdı.

Gençlerin kendi şiirlerini seslendirmesini çok beğenen Yazar Altan, öğrencilere şiir kitabını hediye etti.

Çorum’da okuyan, araştıran gençlerle buluşarak anlamlı bir gün geçirdiğini belirten Yazar Altan’a Belediye Başkan Yardımcısı ve TDED Çorum Şube Başkanı Turhan Candan, günün anısına çiçek takdim etti.

26 Şubat 2015
188 kez görüntülendi