Eski terminal artık kullanılmıyor

Belediyemiz tarafından yapılan yeni terminalin kullanılması ile birlikte eski terminalin yerinde yeller esiyor.Eski terminalin tamamen boşalmasıyla ışıkları da söndü. Eski hareketli günlerinden eser kalmayan eski terminalde alışveriş yapamaya gelen vatandaşların park ettiği birkaç araçtan başka bir şey görmek mümkün değil.

Şehir içinde kalan ve ihtiyaca cevap veremeyen eski otobüs terminalinin artık kullanılmadığına dikkat çeken Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, “Vatandaşlarımızın herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için Yeni Otogarı kullanmaları gerekiyor. Eski terminal tamamen boşaltıldı. Tüm otobüs firmaları Yeni Otogarımızda en iyi şekilde hemşehrilerimize hizmet vermeye başladı.”; dedi.

Yeni Terminal`e şehir merkezinden çok sayıda otobüs ve minibüs seferiyle ulaşım imkanı bulunduğunun altını çizen Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, “Değişik güzergahlara ait otobüsler yeni terminale uğruyor. Hafta içi saatte 11 halk otobüsü terminale uğruyor. Terminal içinde otobüs firmalarının ofisleri haricinde birçok dükkan, restoran ve dinlenme noktaları da bulunuyor. İnsanların bekleme sürelerinde rahat vakit geçirmelerini hedefledik.Tabii ki bu, şehre turist olarak gelen vatandaşların şehir hakkındaki ilk ve son izlenimlerini de olumlu yönde değiştirecektir. Biz de tüm Çorumluları Yeni Terminalimizi görmeye davet ediyoruz.” diye konuştu.

05 Mart 2015
268 kez görüntülendi