Belediyemiz, okullara oyun alanı çizgileri çizdi

Belediyemiz okul bahçelerini, çocukların ders saatleri dışında da vakit geçirebilecekleri bir alan haline getirmek için çalışıyor. Bu kapsamda belediye 17 okulun hem spor sahalarının çizgilerini yeniledi hem de oyun alanı çizgileri çizdi.

Belediye Ulaştırma Müdürlüğü, Fen Lisesi, Anadolu Öğretmen Lisesi, Özejder Sosyal Bilimler Lisesi, Atatürk İlkokulu, Bahçelievler İlkokulu, Toki Şehit Şükrü Özyol İlkokulu, Karşıyaka İlkokulu, Bekir Aksoy İlkokulu, 19 Mayıs İlkokulu, İstiklal İlkokulu, İsmail Kakaç İlkokulu, Yahya Kemal Beyatlı İlkokulu, Fatih Sultan Mehmet İlkokulu, Başöğretmen İlkokulu, Yavuz Sultan Selim İlkokulu, Özel Pınar İlkokulu ve Kredi Yurtlar Kurumu’nun toplam 30786 m² bahçe alanı için toplam 950 kg boya kullandı.

Çizgi çalışmalarını büyük bir merakla izleyen öğrenciler okullarının ihtiyaçlarını gideren belediyeye ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Çocukları, okul bahçelerinde çeşit çeşit oyunlar oynarken görmek bizleri mutlu ediyor diyen Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan ise “Okulların pek çok ihtiyacını gideriyor, bahçelerini asfaltlıyoruz. Spor sahası çizgileri ile oyun alanı çizgilerini de çizerek gençlerin daha iyi ortamlarda eğlenmelerini amaçlıyoruz.” diye konuştu.

30 Mayıs 2015
209 kez görüntülendi