Külcü, Hıdırlık’taki çalışmaları inceledi

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Hıdırlık Cami etrafından devam eden peyzaj çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Yardımcısı Alper Zahir, Park ve Bahçeler Müdürü Eyüp Aytekin ile birlikte çalışmaları inceleyen Külcü, gördüğü eksiklikler konusunda da ilgilileri uyardı.

Yapılan düzenleme ve yenileme işlemleri sonrası cazibe merkezi haline geldiğini belirten Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, “Hıdırlık’ta başlattığımız tadilat, yenileme ve çevre düzenleme işlerini bitirdik. Şadırvanın bakımını yaptık. Cami ile türbe arasındaki yürüme yolunu yeniledik, oturma grupları ilave ettik. Çeşme yaptık ve gerekli olan yerlerde yenileme yaptık, parktaçevre düzenlemesi yaparak buraya modern tuvalet ve abdesthane inşa ettik. Vatandaşlarımızın buralardan daha iyi faydalanması için uygun şartları oluşturduk.Tüm yapılan bu çalışmaların Belediyemize maliyeti 1 Milyon 500 bin TL oldu.” dedi.

Külcü, yapılan çalışmalarınÇorum’da yaşayan vatandaşların yanı sıra şehir dışından gelenler tarafından da takdir edildiğini söyledi.

25 Kasım 2015
197 kez görüntülendi