Güreş Federasyonu’ndan Başkan Külcü’ye ziyaret

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’yü ziyaret etti.

Federasyon Başkan Vekili Mustafa Fidan, Belediye Başkan Yardımcısı ve Güreş Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Gül, Güreş Milli Takımlar KoordinatörüYakup Topuz ve Dünya ve Avrupa şampiyonu milli güreşçi Taha Akgül ile birlikte Külcü`yü ziyaret eden Aydın, Büyükler Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası’nın en güzel ve hiç sorunsuz bir şekilde Çorum`da gerçekleştirdik. Gecenin geç saatlerine kadar maçlarımız devam etti.Şampiyonada 467 sporcu yarıştı. Organizasyon eksiksiz bir şekilde gerçekleşti. Sizlere ev sahipliğinizden ve desteklerinizden dolayı çok teşekkür ediyorum.”; dedi.

Belediyespor Güreş Takımının Güreş Süper Ligi`ne yükselmesi nedeniyle Başkan Külcü`yü tebrik eden Musa Aydın, “Çorum’da kısa bir süre öncesine kadar güreş takımı yoktu. Siz göreve geldiğinizde Belediyespor Güreş Takımını kurdunuz. Çorum`un ve ülkemizin ismini duyuran başarılı güreşçiler yetiştiriyorsunuz. Heryıl yağlı ve karakucak güreşleri yapıyorsunuz. Güreşe yapmış olduğunuz katkılar güreş camiası tarafından takdirle karşılanıyor.”; diye konuştu.

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü de ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek Türkiye Şampiyonası`nın Çorum`un tanıtımı açısından çok önemli olduğunu söyledi. Çorum`a gelen sporcu ve idarecilerin Çorum`dan güzel duygularla ayrılacaklarına inandığını söyleyen Başkan Külcü, “İyi ki gitmişiz Çorum’u görmüşüz diyorlar. Çorum Belediyemiz ve Valiliğimiz olarak da imkanlarımız neyse onları seferber etmeye çalışıyoruz. Güreş Federasyonu yönetimine müteşekkiriz.Böyle önemli bir organizasyonu şehrimize vererek spor anlamında burada bir hareketlilik getirdiniz.Hem farklı yerlerden insanların buraya gelmesini hemde yiğitlerimizi tanımamızı sağladınız.”; dedi.

Külcü: “Taha Akgül, Türkiye’nin gururu “

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, dünya şampiyonu ve milli güreşçi Taha Akgül’ü Çorum’da görmenin kendilerini gururlandırdığını söyledi.

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın ve yönetim kurulu üyelerinin Başkan Külcü`yü ziyaretinde yer alan şampiyon güreşçi Taha Akgül`ün Türkiye`nin gururu olduğunu vurgulayan Külcü, “Taha`ya bundan sonraki şampiyonalarda da başarılar diliyorum. İnşallah, 2016 Olimpiyatlarında da ülkemizi en iyi şekilde temsil edecek ve şampiyon olarak bayrağımızı dalgalandıracaktır.”; dedi.

Mili güreşçi Taha Akgül de Çorum’da olmaktan çok mutlu olduğunu ifade ederek, “Çorum Belediyesi Güreş takımı kurarak güreşçilerine sahip çıktı. Başta kendi ilim Sivas olmak üzere çoğu ilde böyle bir çalışma yok. Belediyespor güreş takımında çok başarılı dereceler yapan güreşçiler var. Fatih Erdin ve Selim Kozan bunların en güzel örnekleri. Onlarında ülkemizin dünyada ismini duyuracağına inanıyorum. Sizlere de ata sporumuz güreşe vermiş oldunuz desteklerden dolayı teşekkür ediyorum.”; diye konuştu.

12 Ocak 2016
155 kez görüntülendi