Külliye öğrencilerinden Başkan Külcü’ye teşekkür ziyareti

Çorum Belediyesi Prof. Dr. Hayrettin Karaman Külliyesi İmam Hatip Lisesi müdürleri ve öğrencileri Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’ye teşekkür ziyaretinde bulundu.

Çorum Belediyesi Prof. Dr. Hayrettin Karaman Külliyesi Erkek İmam Hatip Lisesi Müdürü Hayri Yıldırım, Kız İmam Hatip Lisesi Müdiresi Meral Kaban ve külliye öğrencileri Başkan Külcü’nün Çorum’a kazandırdığı muhteşem eser nedeniyle kendisine çiçek ve üzerinde İmam Hatip Lisesi Kampüsü’nün fotoğrafının olduğu bardak-kupa takdim ettiler.

İmam Hatip Lisesi Müdürü Hayri Yıldırım ziyarette yaptığı konuşmada, Türkiye’nin en büyük İmam Hatip Lisesi’nin Çorum’da olduğunu ifade ederek “Külliyemizde yaklaşık 800 öğrenci eğitim görüyor. Kapasite olarak 6.000 öğrenci alabiliyoruz. Öğrencilerimiz kampüs içinde camii, yurt, spor salonu gibi bütün ihtiyaçlara cevap verecek nitelikte yapılmış. Külliyeyi bizlere hediye eden Belediye Başkanımız Muzaffer Külcü’ye teşekkür ediyoruz dedi.

Kız İmam Hatip Lisesi Müdiresi Meral Kaban da yaptığı konuşmada, “Böylesine güzel bir eğitim yuvasında millete hizmet edecek bir nesil yetiştirmek için çalışıyoruz. İnşallah milli değerleriyle bezenmiş ve milletin birlik ve beraberliğinin teminatı olan nesiller bu okullarda yetişecek” diye konuştu.

Külliye, prestij eserlerimizin en büyüğü

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü de öğrenci ve idarecilerin kendisini ziyaretinde yaptığı konuşmada Çorum Belediyesi Prof. Dr. Hayrettin Karaman Külliyesi’nin prestij eserlerinin en büyüğü olduğunu söyledi. Külliye projesi ile eğitime yönelik yaptıkları yatırımları taçlandırdıklarını vurgulayan Külcü, “Gençlerimizin eğitimlerini en güzel şekilde almalarını arzu ediyoruz. Bizler çok kalabalık sınıflarda eğitimler aldık. Şimdi bu okulumuzda sınıflarımızda çok az öğrencilerle eğitim veriliyor. Bu okulların feyzi ve bereketini almanız gerekir. Büyük ve güçlü bir ülkenin evlatları olduğunuzu bilecek, çok çalışacak ve çok gayret edeceksiniz” dedi.

Başkan Külcü, 4 minareli camii, spor salonu ve yurdumuzun inşaatı tüm hızıyla devam ettiğinin altını çizerek “Camimizin tezyinat çalışmaları tamamlandı. Yaz aylarının sonuna gelindiğinde tamamlanmış olacak ve yeni eğitim öğretim yılından itibaren hizmet vermeye başlayacak.” dedi.

14 Ocak 2016
414 kez görüntülendi