Belediyemiz yapıyor, magandalar zarar veriyor

Belediyemiz tarafından toplu taşıma araçlarından faydalananlar için yapılan modern otobüs duraklarına son zamanlarda kimliği belirsiz kişiler tarafından zarar veriliyor. Kendini bilmez kişi ya da kişiler otobüs duraklarının camlarını kırıyor, duraklara çeşitli yazılar yazıyor.

Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, Belediyenin Çorum`u daha güzel ve yaşanabilir hale getirmek için önemli çalışmalar yaptığını, bu çalışmaların da çeşitli kesimler tarafından takdir edildiğini belirterek bu hizmetlerin kendini bilmezler tarafından akamete uğratılmak istendiğini söyledi. Çorum halkının vergileriyle yapılan tüm bu hizmetlere niçin zarar verildiğini bir türlü anlayamadıklarını kaydeden Candan, “Hemşehrilerimizin daha konforlu ve rahat bir toplu ulaşım hizmete almaları amacıyla örnek çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Kapalı ve klimalı otobüs duraklarımız birçok belediyeye örnek oldu. Halkımız da bu hizmetimizi takdir etti. Şehrimizin dört bir yanına yerleştirdiğimiz otobüs duraklarımızın kendini bilmez bazıları tarafından kırılması, duraklara zarar verilmesi, yazılarla kötü bir görüntü verilmesi hemşehrilerimizi olduğu kadar bizleri de üzmektedir. Bu, anlaşılır bir durum değildir.”; dedi.

Şehir magandalarının tespiti halinde gerekli cezai müeyyide uygulayacaklarını dile getiren Turhan Candan, “Hemşehrilerimiz, hizmetlerin en güzeline layık. Otobüs duraklarına zarar veren magandaları gören hemşehrilerimizin Alo 153 Zabıta`yı arayıp bilgi vermelerini rica ediyoruz.”; dedi.

07 Mart 2016
175 kez görüntülendi