Belediye’den hayırseverler için mescit yaptırma fırsatı

Çorum Belediyesi, mahallelerde inşa edeceği mescitlere Osmanlı padişahları ve Osmanlı Devletinin kuruluşunda emeği geçenlerin isimlerini verecek. Belediye, isteyen hayırseverlerin bu mescitlerin inşaatlarını yaptırabilmeleriiçin de fırsat oluşturacak.

Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahir, konu ile ilgili yaptığı açıklamada Çorum Belediyesi`nin cami, Kur`an kursu, abdesthane yapımı konusunda önemli çalışmaları olduğunu belirterek projelerini belirledikleri 7 mahalle mescidinin inşaatına başlayacaklarını söyledi. Cami yaptırmak isteyen hayırseverlere seslenen Alper Zahir, projelerini hazırladıkları Bağcılar Caddesi, Bişkek Caddesi, Çiftlik Mezarlığı yanı, Dr. İlhan Gürel Caddesi, Gülabibey Mahallesi, Pazartesi Pazarı yanı ve Silimkent`te 7 mescitten herhangi birini yaptırmak isteyenlere kolaylık sağlayacaklarını kaydetti.

Çorum Belediyesi`nin diğer tüm işlerinde olduğu gibi ibadethanelere yönelik çalışmalarında da büyük bir hassasiyet gösterdiklerini ifade den Zahir, “Mahalle mescitlerimizi Çorum Belediyesi olarak kendi bütçe imkanlarımızla yapabiliriz. Ancak, hayır yapmak isteyen, mescit yapmak isteyen hemşerilerimiz de bu mescitleri yaptırabilirler. Mahalle mescitlerinin yapımı için niyeti olan hemşerilerimiz bizimle irtibata geçebilirler. Mescit yaptırmak isteyen olursa onunla bir araya gelerek sözleşme yapacağız. Ne zaman başlayıp biteceği belli olacak. Talep edenolursa hayır sahipleriyle bu mescitlerimizi yapacağız olmazsa belediye bütçesi ile kendimiz yapacağız. “; dedi.

01 Haziran 2016
170 kez görüntülendi