Çorum’u turizmin başkenti yapmak için çalışıyoruz

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Boğazkale Kaymakamı Osman Aydoğan ve Boğazkale Belediye Başkanı Osman Tangazoğlu`nun ziyaretinde yaptığı konuşmada Çorum`u turizmin başkenti yapmak için çalıştıklarını söyledi.

Kaymakam Aydoğan ve Tangazoğlu`nun hafta sonu Boğazkale`de yapılacak olan kültür etkinliklerine davet etmek amacıyla yaptığı ziyarette konuşan Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Hattuşa’nın dünya mirası listesine alınışının 30. yılı vesilesiyle düzenlenen etkinliklerin Çorum`un tanıtımı açısından çok önemli olduğunu söyledi. Külcü, “Çorum ilçeleriyle birlikte tarih, doğa ve inanç turizmi açısından fazlasıyla zengin kaynaklara sahip bir şehir. Hitit uygarlığına başkentlik yapmış olan Çorum’u bizlerde turizmin başkenti yapmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Çorum’u tanımak için herkesi dünyanın merkezine bekliyoruz.”dedi.

Boğazkale Kaymakamı Osman Aydoğan da ziyarette yaptığı konuşmada 5-6 Kasım tarihlerinde Boğazkale`de önemli etkinlikler düzenleyeceklerini belirterek Başkan Külcü`yü etkinliklere davet etti. 5Kasım Cumartesi günü “Pırdino/İksir” ve 6 Kasım 2016 Pazar günü Yeşilçam`ın ünlü sanatçılarından Hülya Koçyiğit’in katılımıyla ‘Gelin’ filmini Hitit Uygarlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi (Dulkadiroğulları Konağı) binasında gösterime sunacaklarını belirten Boğazkale Kaymakamı Osman Aydoğan, “Tüm hemşehrilerimiziHattuşa Sinema Günleri’ne bekliyoruz. Çorum’un tanıtımı için her zaman yanımızda olan Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’ye teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Aydoğan ve Tangazoğlu, ziyaret sonunda Boğazkale`ye verdiği desteklerden dolayı Başkan Külcü’ye plakettakdim etti.

04 Kasım 2016
183 kez görüntülendi