5. Dahi Beyinler yarışması başladı

Belediyemiz ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü`nün ortaklaşa düzenlediği “Dahi Beyinler”; Akıl Oyunları Yarışması`nın beşincisi Çorum Belediyesi Necip Fazıl Kısakürek Gençlik Merkezi`nde başladı.

İlkokul ve ortaokullar kategorilerinde 39 okul ve 652 öğrencinin katılımıyla düzenlenen yarışma NFK Gençlik Merkezi`nde düzenlenen protokolün ardından başladı. Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül ile İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük`ün katılımıyla açılışı gerçekleşen oyunlarla ilgili bilgiler veren Başkan Yardımcısı Zeki Gül, İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile 5.sini düzenledikleri oyunlara katılan öğrencilere başarılar diledi.

İlk ve ortaokul öğrencilerinin satranç, mangala, reversi, q bitz, resfebe, becerikli yapılar, hedef 5 gibi oyunlarda birbirleri ile yarışacaklarını ifade eden Zeki Gül, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü`nün eğitime ve gençlerin geleceğe hazırlanmasına yönelik çalışmalara büyük önem verdiğini belirterek eğitime destek faaliyetlerinin devam edeceğini vurguladı.

İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük de yaptığı konuşmada Çorum Belediyesi`nin eğitim öğretime destek alanında güzel çalışmalar yaptığını belirtti.

12 Ocak 2017
197 kez görüntülendi