Çorum Genç MÜSİAD, Başkan Külcü’yü ziyaret etti

Çorum Genç MÜSİAD Başkanı Ahmet Burak Boyraz ve yönetim kurulu üyeleri Belediye Başkanı Muzaffer Külcü`ye nezaket ziyaretinde bulundu.

Çorum Genç MÜSİAD Başkanı seçilen Ahmet Burak Boyraz, yeni dönemde gençlerin iş hayatına girmesi, öğrencilerin bölümlerine uygun iş alanlarında istihdam edilmesi noktasında projeler hazırlayacaklarını ve bu yönde çalışmalar yapacaklarını ifade etti.

MÜSİAD`ın kurulduğu günden bugüne kadar çizgisinden hiç bir zaman sapmadığının, hep milletin bulunduğu noktada yer aldığının altını çizen Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, “Ben her zaman, mevcut olanı önemsemekle birlikte bir sonraki kuşağın neler yapabileceğini, neler yapması gerektiği konusuna her zaman değer verdim. Bu anlamda da Genç MÜSİAD`ı çok önemsiyorum. Sizlere bir ağabeyiniz olarak tavsiyem şudur: Bulunduğunuz noktalarda yaptığınız işleri yarın yapacağınız daha büyük işlerin hazırlıkları olarak görün. Böyle yaptığınız zaman Genç MÜSİAD`a ve iş yerlerinize bir katkınız olur. Kendinize katkınız olur Bunların toplamının vardığı nihai nokta ise milletin menfaati, ülkenin menfaati ve geleceğine yaptığınız katkıdır.”; dedi.

Yeni Anayasa gençlere güveniyor

Gençlerin motivasyonunun kırılmaması gerektiğinin önemine değinen Belediye Başkanı Külcü, “Gençler referandumda oy vermeden önce yapılacak değişiklere şöyle bir baksalar o değişikliklerden sadece bir tanesi bile gençlerin “EVET”; demesi için yeterli sebep teşkil ediyor. Bu Anayasa değişikliği ile devlet genç vatandaşlarına olan güvenini açıkça beyan ediyor. Seçilme yaşı 18`e düşürülüyor. Bu demek oluyor ki; devletim bana güveniyor. O halde gençlerimizin de bu değişikliği benim önüme getiren ve bana güvenlere bende güvenmeliyim demesi ve bunun için evet demesi gerekir. ” dedi.

Ziyaretin sonunda Genç MÜSİAD Başkanı Ahmet Burak Boyraz ve yönetim kurulu üyeleri Belediye Başkanı Muzaffer Külcü`ye besmele yazılı tablo hediye takdim etti.

15 Şubat 2017
193 kez görüntülendi