Akkent muhabbet sofrasında buluştu

Çorum Belediyesi Ramazan ayında geleneksel hale getirdiği mahalle iftarlarına Akkent Mahallesi’nde verdiği iftarla devam etti.

Vatandaşların iftar heyecanına ortak olmak amacıyla başlatılan mahalle iftarı bu kez Akkent Mahallesinde semt pazarının kurulduğu alanda kuruldu. Mübarek Ramazan ayının tüm güzelliği ile birlik ve beraberlik duygularıyla Akkent Mahallesi’nde (TOKİ) ikamet eden vatandaşlar için kurulan iftar yemeğine AK Parti Milletvekili ve yeni dönem milletvekili adayı Ahmet Sami Ceylan, Belediye Başkanı Zeki Gül, Belediye Başkan Yardımcıları, AK Parti Milletvekili adayları Erol Kavuncu, Serap Yıldırım, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar, AK Parti Seçik Koordinasyon Merkezi Başkanı Eyüp Arslan, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Meryem Demir, Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti Kadın Kolları Üyeleri, Akkent Mahalle Muhtarı Necip Güler, Gençlik Kolları üyeleri ve 4.500 vatandaş katıldı.

 İç ve dış düşmanlarımıza fırsat vermeyelim

İftar yemeği öncesinde konuşma yapan Belediye Başkanı Zeki Gül, 24 Haziran’da yapılacak olan seçimlere değinerek birlik ve beraberlik mesajları verdi. Ülkede iç ve dış düşmanların varlığına işaret eden Belediye Başkanı Zeki Gül; “Özellikle son dönemlerde iç ve dış düşmanların çoğunlukta olduğu dönemde bugün burada sizlerle olabilmek, bir ve beraber olabilmek,  ülkemizin geleceği adına bizi umutlandırıyor” dedi. 24 Haziran seçimlerinden sonra Türkiye’nin şahlanacağını belirten Belediye Başkanı Zeki Gül “Önümüzde çok önemli bir seçimimiz var. Bu seçim ya ayağa kalkma ya da zelil olarak yok olma sürecidir. Allah bu ülkeyi zelil etmesin. Allah bu ülkeyi zelil etmek isteyenlere fırsat vermesin. Ramazanınız mübarek olsun. Allah Ramazan Bayramına bizleri eriştirsin” ifadeleriyle konuşmasını tamamladı.

 Türkler tüm Müslümanların umudu oldu

AK Parti Milletvekili Adayı Erol Kavuncu ise konuşmasında vatandaşlardan destek istedi. Son 200 yılın en önemli olaylarından biri olan seçimlere doğru gidildiğinin altını çizen Erol Kavuncu; “Son kale olan Türk Halkı tüm Müslümanların umudu haline geldi. Dünya otoritelerinin de belirttiği gibi Osmanlının son 100 yılı, Cumhuriyetin son 100 yılı olmak üzere bu seçimler son 200 yılın en önemli olayıdır” dedi.

Şer odakları ülkemize odaklandı

AK Parti Milletvekili adaylarından Serap Yıldırım dünyadaki şer odaklarının Türkiye üzerine odaklandıklarını belirterek;“24 Haziran seçimleri ülkemiz adına oldukça önemli. Şu anda dünyadaki bütün şer odakları ülkemize odaklanmış durumdalar” dedi. İftar yemeği için gelen bayanlara da seslenen Yıldırım; “Gerekirse seçim sürecinde evimize misafir almayacağız, gerekirse yemek yapmayacağız, hep birlikte çalmadık zil, girmedik ev bırakmayacağız. Alacağımız yüksek oy oranıyla da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı hedeften hedefe taşıyacağız” şeklinde konuştu.

Mesele haçlı ile Müslüman’ın meselesi

24 Haziran seçimlerinde vatandaşlara “Tamam mı? Devam mı?” sorusunu soran AK Parti Milletvekili ve yeni dönem Milletvekili adayı Ahmet Sami Ceylan vatandaşlardan “Devam” cevabını aldı. Dünyada savaşların sadece Müslüman ülkelerinde olduğunu belirten Ahmet Sami Ceylan, Müslüman ülkeleri içerisinde ise sadece Türkiye ve İran’da savaş olmadığını belirtti. Ceylan “Müslüman coğrafyaları içerisinde sadece 2 ülkede kan yok, savaş yok, gözyaşı yok, sadece bu ülkede huzur içerisinde iftar sofraları kuruluyor. Birileri 15 Temmuz’da yapamadıklarını, ülkeyi bölüp parçalayamadıklarını seçimde ekonomiyle oynayarak yapmaya çalışıyorlar. Mesele haçlı ile Müslüman’ın meselesi. Bu ülkeyi bölemeyecekler, bu bayrağı indiremeyecekler, bu ezanları susturamayacaklar” dedi.

İftar yemeğinin ardından Akkent Mahalle Muhtarı Necip Güler, yemeğe katılan protokol üyelerine teşekkür ederek çiçek verdi.

06 Haziran 2018
639 kez görüntülendi