Arda ve Uğurcan Avrupa vitrininde

Lüksemburg’da gerçekleştirilecek olan Eurokids Avrupa Seçmeleri’nde mücadele edecek olan Çorum Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları Belediye Başkanı Zeki Gül’ü ziyaret etti.

Geçtiğimiz yıl mücadele ettikleri Türkiye Şampiyonası’nda sergiledikleri performans ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Uğurcan Dursun ve Arda Kekillioğlu, 1-9 Nisan tarihleri arasında Avrupa Masa Tenisi Birliği (ETTU) tarafından Lüksemburg’da yapılacak olan Eurokids Avrupa seçmelerinde milli takımda görev yapacak.

Ziyarette Çorum Belediyesi Spor İşleri Müdürü Nadir Solak, Antrenör Ali Korkmaz ve sporcular yer aldı. Masa Tenisi Antrenörü Ali Korkmaz Belediye Başkanı Zeki Gül’e gidecekleri kamp hakkında bilgiler verdi.

İki sporcunun 2017 yılı Temmuz ayı içerisinde yaklaşık 1 ay boyunca Çin’de kamp yaptıklarını belirten Belediye Başkanı Zeki Gül, sporcuların çok iyi bir gelişim sergilediğini ve dünyanın en iyi organizasyonları arasında yer alan Eurokids Avrupa Seçmelerinde milli takımda görev yapacaklarını söyledi.

Türkiye’den sadece Çorum Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nden sporcuların bu organizasyona davet edildiğinin altını çizen Başkan Gül, “Birçok büyükşehir ve büyük takım sporcularının arasından 2 sporcumuz seçildi. Uğurcan Dursun ve Arda Kekillioğlu’nun Avrupa’nın en iyi sporcu seçmesine katılması bizi Çorum Belediyesi olarak ve Çorum Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü olarak son derece memnun etti. Sporcularımızı ve antrenörlerini tebrik ediyorum. Başarıları inşallah daim olur” ifadelerine yer verdi.

29 Mart 2018
363 kez görüntülendi