Bakımı yapılmadık cadde ve sokak kalmayacak

Şehir genelinde başlatığımız yol, kaldırım ve alt yapı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Vatandaşlar da bu çalışmadan hayli memnun.

Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahir, mahallelerden ve vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda yol çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Hava şartları müsait olduğu sürece bakımını yapmadığımız sokak ve cadde bırakmayacaklarını ifade eden Zahir, “Bir taraftan yeni yollar için önemli kamulaştırmalar yaparak yeni yollar açıyoruz. Ekiplerimiz her gün şehrimizin farklı noktalarında alt yapısı tamamlanmış alanlarda belirlenen program dahilinde stabilize yol yapım çalışmalarına devam eden ekipler aynı zamanda bakım ve onarım çalışmalarını da sürdürüyor.” dedi.

Ekiplerin halen Bağcılar 3. Cadde, Bağcılar 7. Cadde ve Bahar 6. Sokak’ta sandık kazı çalışması yaptığını belirten Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahir, “Stabilize ve mekanik çalışmamız tamamlandığında 9.000 ton malzeme serimi yapmış olacağız. Alt yapı çalışmalarımız tamamlandığında bu yollarımıza 1.740 ton sıcak asfalt dökeceğiz. Bahçelievler Mahallesi İpeklievler 52. Sokağın devamı olarak 12 metre genişliğinde yeni bir yol çalışması başlattık. Yolda şu anda malzeme serim çalışmamız devam ediyor. Stabilize ve mekanik çalışmasından sonra sathi kaplama çalışması yapacağız.” diye konuştu.

11 Ağustos 2017
161 kez görüntülendi