Başkan Külcü, üniversiteli gençlerle birlikte sahur yaptı

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Kredi ve Yurtları Kurumu (KYK) erkek öğrenci yurtlarında kalan üniversite öğrencileriyle birlikte sahur yaptı. Külcü, gençlerin davetlisi olarak gittiği KYK’da öğrencilere Mesnevi hediye etti.

Başkan Yardımcısı Zeki Gül’le birlikte katıldığı sahur programında KYK İl Müdürü Erol Kavuncu, yurt idarecileri ve öğrenciler tarafından karşılanan Başkan Külcü, gençlerle birlikte sahur yapmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Türkiye’nin iyi eğitimli, ahlaklı, zamanın ruhunu yakalamış gençlere ihtiyaç duyduğunu vurgulayan Başkan Külcü, “Ülkemizin, milletimizin, devletimizin geleceği iyi eğitimli, zamanın ruhunu yakalamış bir gençlikten geçiyor. Bu milletin değerleriyle donanımlı olarak yetişmiş bir gençlik olması gerekir. Sayın Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle, ’Yerli ve milli değerlerle’ yetişmiş bir gençlik olması gerekiyor.” dedi

Gençlerimize güveniyoruz
Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, gençlerle birlikte yaptığı sahur programında gençlere önemli hatırlatmalarda bulundu.

Külcü, “Sayın Cumhurbaşkanımızın belirlediği 2023, 2053, 2071 yılı hedeflerimizi sizler gerçekleştireceksiniz. Yani milli ve yerli olabilen, bu milletin değerleriyle donatılmış aynı anda zamanın ruhunu da yakalamış olan siz gençler gerçekleştireceksiniz. Milletimizin buna inancı ve güveni tam. Milletimiz hiç tereddüt etmeden sizlere güvendi ve 18 yaşında seçilme hakkını verdi. Bizler de sizlere güveniyoruz.”dedi.

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, programın gerçekleştirilmesi nedeniyle KYK İl Müdürü Erol Kavuncu, yurt yöneticileri ve gençlere teşekkür etti.

14 Haziran 2017
213 kez görüntülendi