Belediye eğitime özel önem veriyor

Sunduğu kaliteli hizmetle birçok belediyeye örnek olan Çorum Belediyesi, eğitim – öğretim sezonunun açılmasıyla birlikte okul bahçelerinde ve okulların çevresinde başlattığı çalışmalara devam ediyor.

Çorum Belediyesi, yeni yerine taşınan Öğretmen Mukadder Akaydın Anadolu Lisesi çevresi ile Zübeyde Hanım Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi ve yapımı tamamlanan lisenin etrafında yeni yollar açıyor. Okul çevrelerinde de önemli düzenlemeler yapan Çorum Belediyesi, öğrencilerin daha rahat şartlarda eğitim öğretime devam etmesi için çalışmalarına hız verdi.

Eğitim ve eğitim kurumlarıyla ilgili hizmetlere önem verdiklerini ifade eden Belediye Başkanı Zeki Gül, “Bilindiği gibi şehrimizde bulunan okulların çevre, peyzaj işlerini yapıyoruz. Etrafındaki yollarda da önemli çalışmalar yapıyoruz.  Yeni yerine taşınan Öğretmen Mukadder Akaydın Anadolu Lisesi çevresi Mimarsinan 68, 70. sokaklarda ve okullar bölgesi diye adlandırılan Çamdeğirmeni 20, 22. sokaklarda yeni yol çalışmaları yaptık. Bazı yollarımızda ise genişletme çalışmaları yaptık. Bu yollardan bazılarının kazı, dolgu ve mekanik malzeme serimin bitirip asfalta hazır hale getirdik, bazılarında ise kazı çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

“Konu eğitim olunca hizmeti önceliyoruz”
Belediye hizmetlerini halka ulaştırma noktasında şehrin hiç bir yerini bir diğerinden ayırmadan, öncelemeden hizmet üretmeye gayret ettiklerini ifade eden Başkan Gül, “Konu eğitim olunca buradaki işlerimize ister istemez öncelik atfediyoruz. Çalışma yaptığımız noktalardaki işlerimizi bir şekilde bitirip yavrularımızın okula erişimini kolaylaştırmaya çalışıyoruz” dedi.

03 Ekim 2018
435 kez görüntülendi