Belediye vektörel mücadeleyi aralıksız sürdürüyor

Çorum Belediyesi halk sağlığını tehdit eden karasinek, sivrisinek gibi vektör canlılara karşı mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Çorum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünün mücavir alan sınırları içerisindeki tüm cadde, sokak vekonteynırlardakarasinek, sivrisinek ve haşerelere karşı vektörel mücadeleyedevam ettiklerini ifade eden Belediye Başkanı Zeki Gül, “Belediye olarak, Çorum’un her şeyden önce daha temiz ve yaşanılır bir şehir olması için gayret sarf ediyoruz. Bu kapsamda Katı Atık Bertaraf Tesisi gibi çok önemli bir yatırım yaptık. Bunun yanı sıra şehrimizde ve mücavir alan sınırları içerisinde haftanın yedi günü vektörle mücadele ediyoruz. Vektörel mücadele araçlarımızda araç takip sistemi takılı. Araçların hangi cadde ve sokaklarda çalışma yaptıklarını anlık olarak takip ediyoruz” dedi.

Başkan Gül, vatandaşların Kurban Bayramını rahat bir şekilde geçirebilmeleri için merkeze bağlı 41 köyde de vektörle mücadele çalışmaları başlattıklarını ifade etti.

Vatandaşlarımızdan duyarlılık bekliyoruz

Vektörle mücadele konusunda vatandaşların daha duyarlı olması gerektiğini belirten Başkan Zeki Gül, “Halk sağlığını tehdit eden vektör canlılarla olan mücadelemizde vatandaşlarımızdanevsel atıklarını açık halde boş alanlara atmak yerine poşetlenmiş ve ağzı kapalı halde konteynırlara atmalarını ve çöp konteynırlarının kapaklarını kapalı tutmalarını istiyoruz” diye konuştu.

Başkan Gül, hayvansal atık üreten kişi ve işletmelerden de bu atıkların önlemini almadan çevreye dökmemeleri konusundaduyarlılık beklediklerini, vektörle mücadele konusunda kararlı bir şekildeçalışmalara devam edeceklerini ifade etti.

10 Ağustos 2018
362 kez görüntülendi