Belediye’den karantinadaki misafirlere hediye

Karantinaya alınmak için Suudi Arabistan’dan Çorum’a getirilen 314 kişiye, belediyemiz tarafından hazırlanan çeşitli hediyeler verildi.

Belediye Başkan Yardımcımız İsmail Yağbat, Kredi ve Yurtlar Kurumu İskilipli Atıf Hoca Yurdu’nda kalanlara sürpriz yaparak leblebi ve kitap hediye etti. Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın’ın selamını ve hediyelerini karantinada kalan 314 kişiye ulaştırdıklarını kaydeden İsmail Yağbat, koronavirüs tedbirleri kapsamında Çorum’da çok yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını ifade ederek, ” Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın riyasetinde tüm kurumlarımızla birlikte etkin ve kararlı bir mücadele sergiliyoruz. Bizler de Çorum Belediyesi olarak devletimizin üzerindeki bu yükü hafifletmek ve hemşehrilerimizin sağlığını korumak adına yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Devletimiz tüm kurumlarıyla birlikte karantina altındaki vatandaşlarımız için ellerinden gelen çabayı göstermektedir.” dedi.

Çorum’da karantina altına alınanlara Çorum halkının misafirperverliğinin bir nişanesi olarak çeşitli hediyeler verdiklerini belirten İsmail Yağbat, “Misafirlerimize Çorum leblebisi ve karantina süresi içerisinde Çorum hakkında bilgi sahibi olabilmeleri amacıyla Çorum Belediyesi Kültür Yayınlarından oluşan bir set hediye ettik. Bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da devletimiz tüm kurumlarıyla misafirlerimizin karantina sürecini en iyi şekilde geçirmeleri için ellerinden geleni yapacaklardır.” dedi.

14 günlük karantina süresi boyunca 314 kişinin de kendilerinin misafirleri olduğunun altını çizen Başkan Yardımcısı İsmail Yağbat, “Vatandaşlarımıza da bir çağrımız var. Sosyal mesafenizi koruyun, sosyal izolasyonu sağlayın. Lütfen evde kalın.” diye konuştu.

20 Nisan 2020
447 kez görüntülendi