Belediyemizde SDS sevinci

Çorum Belediyesi ile Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (BEM-BİR-SEN) Sosyal Denge Sözleşmesi(SDS) imzalandı.

Dün Turgut Özal Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen imza törenine Belediye Başkanı Zeki Gül, BEM-BİR-SEN Genel Başkanı hemşehrimiz Mürsel Turbay, Memur-Sen İl Temsilcisi Ahmet Saatcı, Bem Bir Sen Şube Başkanı Burhan Şahin ve çok sayıda belediye personeli katıldı.

ŞAHİN’DEN BAŞKAN GÜL’E TEŞEKKÜR

İmza töreninde açış konuşmasını yapan Bem Bir Sen Şube Başkanı Burhan Şahin, Sosyal Denge Sözleşmesinden dolayı Belediye Başkanı Zeki Gül’e teşekkür etti.

‘ÇALIŞANLARIMIZIN HER TÜRLÜ HAK VE HUKUKUNU GÖZETEN BİR BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI SERGİLİYORUZ’

Şahin’den sonra kürsüye gelen Belediye Başkanı Zeki Gül ise Çorum Belediyesi olarak sorumlu oldukları hizmetleri, şehir için gerekli buldukları, inandıkları projeleri eksiksiz yerine getirdiklerini belirterek, “Bu hizmetlerin hepsi de 28 birimimizde görev yapan kardeşlerimizle görülüyor. Personelimiz bizim yüzümüzü ağartıyor, biz de onların bu samimi gayretinin karşılığını vermeye çalışıyoruz.” dedi.

‘SOSYAL DENGE TAZMİNATINI 350 TL’DEN 618 TL’YE ÇIKARDIK’

Sosyal Denge Tazminatını brüt 350 TL’den 618 TL’ye çıkardıklarını dile getiren Başkan Gül, “Memurlarımıza geçtiğimiz yıl aylık 131 bin TL ödeme yapıyorken, bu sözleşme ile aylık 232 bin lira ödeme yapıyor olacağız. Yıllık 2 milyon 784 bin TL bir bütçeyi sosyal denge tazminatlarına ayırmış oluyoruz. Yüzde yüzlük bir artışa imza attık. Bizim anlayışımızda alın teri, akıl terinin hakkı mübarek bir haktır.” diye konuştu.

TURBAY: 2006 YILINDAN BERİ ETKİLİ VE YETKİLİ SENDİKAYIZ

Son olarak kürsüye gelen BEM-BİR-SEN Genel Başkanı Mürsel Turbay da 2006 yılından beri etkili ve yetkili sendika olduklarını vurgulayarak, “Hem ulusal anlamda hem de uluslararası çalışmalarda tarihe not düşecek, damga vuracak ciddi anlamda güzel çalışmalar yaptık. İnsana değer veren bir medeniyetin çocuklarıyız. Bu medeniyetin soy ağacını çok daha iyi yerlere götürmemiz gerekir. Onun için gayret ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Belediye personeline ödenecek aylık 618 TL’yi kapsayan Sosyal Denge Tazminatı Sözleşmesi işveren adına Belediye Başkanı Zeki Gül, çalışanlar adına ise BEM-BİR-SEN Genel Başkanı Mürsel Turbay tarafından imzalandı.

Törende BEM-BİR-SEN Genel Başkanı Mürsel Turbay Belediye Başkanı Zeki Gül’e tablo hediye etti.

15 Şubat 2018
713 kez görüntülendi