Çanakkale gezileri başlıyor

15 bin kişiye kültür gezisine götürüyoruz

Belediyemiz, “Çorum Ecdadın İzinde Çanakkale Yolunda” projesi kapsamında bu yıl 10.000 kişiyi daha Çanakkale’ye götürecek.

2011 yılında başlayan ve başta Çanakkale olmak üzere düzenlediği gezilerle yaklaşık 21 bin Çorumluya vatandaşa Çanakkale’yi gezdiren Çorum Belediyesi, 2017 yılında da kültür gezilerine devam edecek. Bilindiği gibi bu yıl yapılacak olan kültür gezilerinin nerelere yapılacağı düzenlenen anketle vatandaşlara sorulmuş, anket sonuçlarına göre de vatandaşların talepleri doğrultusunda gezi güzergâhlarını belirlemişti.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen 2017 yılının ilk gezisi 19 Nisan’da başlayacak. Saat 17.30’da 3 otobüs Çanakkale’ye hareket edecek.

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, düzenledikleri anket sonucunda Çorum halkının Çanakkale, Konya ve Hacıbektaş’ı kültür gezileri kapsamında görmeyi istediğini, kendilerinin de buna göre planlama yaptığını belirtti. 2011 yılından beri 21 bin kişinin kültür gezilerine katıldığının altını çizen Başkan Külcü, “Bu yıl 10 bin hemşehrimiz Çanakkale’yi gezecek. 3 bin hemşehrimiz Konya’yı, 2 bin hemşehrimiz de Hacıbektaş’ı gezecek. Toplan 15 bin kişi bu sene kültür gezilerimizden yararlanacak” dedi.

Konya ve Hacıbektaş gezileri Mayısta
Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, bu akşam Çanakkale’ye gidecek olan üç otobüs ile birlikte 2017 yılı kültür gezilerinin başlayacağını, Konya ve Hacıbektaş’a gezilerin ise Mayıs ayı içerisinde başlayacağını kaydetti. Gezilere başvuruların sabah 08.30 ile 12.00 saatleri arasında PTT önündeki başvuru bürosundan yapılacağını hatırlatan Başkan Külcü, “Gezilerimize öncelikli olarak geçmiş yıllarda bu gezilerimize katılamayan hemşehrilerimizden kayıtlar alacağız. Oraları hiç görmeyen hemşehrilerimize öncelik vereceğiz” dedi.

11 Mayıs 2017
380 kez görüntülendi