Çorum’u eski yerleşim yerlerini yeniden inşa ediyoruz

Çorum’un en eski yerleşim yerleri olan Çöplü, Kunduzhan ve Çepni Mahalleleri adeta yeniden inşa ediliyor. Çorum Belediyesi yeni yapılanan bölgelerde, uzun yıllar ulaşım sorununun yaşanmaması için yeni yol açma çalışmalarına devam ediyor.

Yeni açılacak olan yol güzergâhlarında alt yapı çalışmalarının büyük ölçüde tamamlandığını ifade eden Belediye Başkanı Zeki Gül, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi. Yol çalışmalarını

Başkan Yardımcısı Alper Zahir, Fen İşleri Müdürü Mikdat Yıldırım, Çöplü Mahallesi Muhtarı Yılmaz Kılcı, Kunduzhan Mahallesi Muhtarı Kadir Akçal ve yol bakım amirleri ile birlikte inceleyen Başkan Gül, yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Şehir merkezinde yapılan yeni yol çalışmalarıyla hedeflerinin trafik sorununu çözmek olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Zeki Gül,“Karaman Çavuş Caddesi ile Hıdırlık Caddesini birbirine bağlayacak olan yeni yolda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Büyük kamulaştırma maliyetleri ile açtığımız yeni yollarımızda alt yapı çalışmalarını tamamladık. Yollarımızı hizmete sunmak için asfaltlama çalışmalarına başladık. Şehrimizde yeni açtığımız cadde ve bulvarlarımız ile şehir içi ulaşımda önemli sorunların önüne geçmiş olacağız. Özellikleşehrimizin eski yerleşim yerleri olan Çöplü, Kunduzhan ve Çepni Mahalleleri adeta yeniden inşa ediliyor” dedi.

Yeni yollarda yapılan çalışmaları iki etap halinde sürdürdüklerini ifade eden Başkan Gül, “Çöplü Caddesi, önceden 10 metre genişliğinde bir yoldu. Şimdi caddemizi 30 metreye çıkarttık.Yolumuz genişleyeceği için üzerinde kalan binaları kamulaştırdık. Sonrasında da yıkımlarını gerçekleştirdik. Yolun alt yapısını güçlendirmek için yağmursuyu, içmesuyu, kanalizasyon şebekesini döşedik. Sonrasında da elektrik, Telekom gibi alt yapı yatırımı olan kurumlarımız gerekli çalışmalarını yaptılar. Çöplü Caddemizin ilk etabı Akpınar Caddesinin başladığı kısımdan itibaren İsa Halife Caminin yanına kadar olan kısımda toplam 2 bin ton asfalt serimi yapacağız. Yine Osmancık Caddesi’niAkşamseddin Caddesine bağlayacağımız alan ise diğer etabımız. Burada da 20 metre genişliğinde yeni yol açıyoruz. Asfalt serimine başlayacağız. Bu yollar ile ana arterlerdeki ulaşım ağının daha da rahatlaması sağlanacak. Şehir merkezinde önemli bağlantı noktalarından birini oluşturacak. Çöplü Caddelerimizde çalışmalarımızı kısa süre içerisinde tamamlamayı hedefliyoruz. Yeni yollar ve kavşaklarımız ile ulaşım konusunda büyük bir rahatlama sağlayacağız” diye konuştu.

Kılcı; “Mahallemizin değeri daha çok artacak”

Çöplü Mahallesi Muhtarı Yılmaz Kılcı yaptığı açıklamada, “Çorum’un en güzide mahallelerinden biri olan Çöplü Mahallemizin yıllardır aşılması gereken yol sorunu Belediye Başkanımız Zeki Gül sayesinde çözülmüş oldu. Mahallemizde açılan yeni yollar ile şehrimizin en güzel yollarına sahip oluyoruz. Mahallemizin değeri daha çok artacak. Osmancık Caddemizin altındaki bölgelerdeki sıkıntılar çözülüyor. Belediyemizin yapmış olduğu bu çalışmalar bizleri çok mutlu etmektedir. Belediye Başkanımız Zeki Gül ve ekibine yapmış olduğu örnek çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Akçal; “Belediyemiz çalışmalarını canı gönülden yapıyor”

Kunduzhan Mahallesi Muhtarı Kadir Akçal ise Çiftlik Mezarlığı ile Ulumezarlık arasında açılan 30 metre genişliğindeki yol ve Osmancık Caddesi’nden Akşemseddin Caddesine bağlanacak 20 metre genişliğindeki yol bizim mahallemizin trafiğini çok rahatlatacak. Yollarımız yapılıyor. Bu yollar, kavşaklar, düzenlemeler Çöplü, Çepni ve Kunduzhan mahallelerimize büyük katkılar sağlayacak. Mahallemizde Yeni Belediye Hizmet Binası inşası devam ediyor. TOKİ konutları tamamlandı, buralar güzel bir yaşam alanı haline geldi. İş adamlarımızdan bir an önce mahallemizde devam ettirdikleri binalarını tamamlamalarını  bekliyoruz. Belediyemiz çalışmalarını canı gönülden yapıyor. Mahallemizde başlanan güzel işlerin bir an önce bitmesi için Belediye Başkanımız Zeki Gül ve çalışma arkadaşları seferber oldular. Hepsine teşekkür ediyorum” dedi.

01 Ekim 2018
452 kez görüntülendi